Z galerii zdięć

niedziela.pl

Wiadomości z portalu niedziela.pl niedziela.pl

Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.

Uwaga
 • Lack of access rights - File '/images/euch2.jpg'
 • Lack of access rights - File '/images/euch2.jpg'
Błąd
 • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego

Niedziela Świętej Rodziny 29.12.19 r.

 1. Trwa oktawa Bożego Narodzenia. Dzisiejsza, ostatnia niedziela 2019 roku, jest świętem Świętej Rodziny Nazaretańskiej: Jezusa, Maryi i Józefa. Wpatrując się w Świętą Rodzinę, łatwiej zrozumiemy nasze powołanie do życia w rodzinie. Ona jest wzorem dla naszych rodzin. Pamiętajmy, że zadaniem każdego chrześcijanina jest przede wszystkim troska o własne zbawienie. Dla wszystkich powołanych do życia małżeńskiego i rodzinnego ta troska wyraża się poprzez dobre i przykładne, godne życie w rodzinie i poprzez rodzinę. Prośmy Pana Boga, aby w tych niełatwych czasach i  mimo zagrożeń nasze rodziny stawały się prawdziwym domowym Kościołem. Podczas każdej mszy św. będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich i powierzenie naszych rodzin św. Rodzinie z Nazaretu.
 2. We wtorek, 31 grudnia, podczas specjalnego nabożeństwa dziękczynno-przebłagalnego w naszym kościele, które będziemy celebrowali o godz. 17.00, podziękujemy Bogu – dobremu Ojcu, za miniony czas i za otrzymane dobro. Przeprosimy za popełnione grzechy. Będziemy również prosić o błogosławieństwo nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Ojczyzną. Odśpiewamy uroczyste Te Deum. Za publiczne odśpiewanie hymnu „Ciebie, Boga, wysławiamy” podczas tego nabożeństwa będzie można uzyskać odpust zupełny.
 3. W najbliższą środę, 1 stycznia, z Maryją – Bożą Rodzicielką wejdziemy w Nowy Rok Pański 2020. Tego dnia w szczególny sposób będziemy modlili się o pokój na świecie. Porządek Mszy Świętych w naszym kościele jak w każdy dzień świąteczny: 8.00, 11.00 i 17.00.
 4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek stycznia będziemy prosić Jezusa, Najwyższego Kapłana, o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne podczas Mszy Świętej o godz. 17.00 i podczas adoracji Najświętszego Sakramentu.
 5. W piątek odwiedziny chorych z Komunią pierwszopiątkową od godz. 9.00 Możemy jeszcze zgłosić naszych bliskich. O godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej. Przypominamy dzieciom z klas IV. W sobotę polecamy się Niepokalanemu Sercu Maryi. Msza dla KŻR o godz. 9.00.
 6. Za tydzień pierwsza niedziela stycznia. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja.
 7. Trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda. Pamiętajmy, że chrześcijanin przyjmujący kapłana daje świadectwo swojej przynależności do Kościoła. Przeżywajmy odwiedziny kolędowe w duchu bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem.
 8. Prosimy, by dzieci i młodzież miały przygotowane zeszyty z religii. Dzieci z klas IV – legitymacje comiesięcznych spowiedzi, kl. III i IV karteczki comiesięcznych spotkań. Kandydaci do bierzmowania – indeksy.
 9. Przypominamy, że na kolędę należy przygotować stół nakryty białym obrusem, krzyż, dwie świece, Pismo Święte i wodę święconą.
 10. Serdecznie prosimy też o  przyjechanie lub przyjście po księdza z pierwszego domu czy mieszkania kolędowego.
 11. Ofiary, które będziecie składali podczas kolędy będą przeznaczone na wykonane już prace: doprowadzenie wody i kanalizacji do kościoła oraz na łazienkę. W Nowym Roku planujemy wykonać prace wskazane przez Straż Pożarną i doprowadzić do odbioru kościoła przez powiatowy nadzór budowlany.  
 12. Przypominamy, że 6 stycznia 2020 r. także ulicami naszej parafii po raz pierwszy przejdzie Orszak Trzech Króli. Rozpoczniemy Orszak o godz. 10.00 na Morgach przy krzyżu. Liczymy, że tam zgromadzą się mieszkańcy Morgów. Oczywiście, zapraszamy tam też wszystkich, którzy od początku chcą uczestniczyć w całym Orszaku. Na Morgach  przywitamy pierwszego króla i wyruszymy ze śpiewem kolęd w kierunku Pieściróg. Na granicy Morgów i Pieściróg przywitamy drugiego Króla, a trzeciego przy ul. Szmaragdowej. I razem z Królami śpiewając kolędy powędrujemy w kierunku naszej świątyni. Przed świątynią powitanie królów przez sołtysów oraz Proboszcza. Po wejściu do światami królowie oddadzą hołd Bożej Dziecinie i złożą dary – złoto, mirrę i kadzidło. Po nim będzie odprawiona msza św. kończąca nasz Orszak. Wszystkich mieszkańców naszej parafii zachęcamy dziś do włączenia się w ten korowód (np. przebierając się za pastuszków, królów, rycerzy, czy też współczesnych wędrowców podążających wraz z Królami za Betlejemską Gwiazdą).   

Porządek nabożeństw

MSZE ŚWIĘTE w NIEDZIELE  I  ŚWIĘTA

8:oo  1
1:oo   17:oo

DNI  POWSZEDNIE

w okresie letnim - 18:oo

Święta Katarzyna