Z galerii zdięć

niedziela.pl

Wiadomości z portalu niedziela.pl niedziela.pl

Odwiedza nas 69 gości oraz 0 użytkowników.

IV Niedziela Wielkiego Postu 20.03.23 r.

  1. Czwarta niedziela Wielkiego Postu – różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Widzimy to nawet w zmianie postnego fioletu na różowy kolor szat liturgicznych. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.

Czytaj więcej: IV Niedziela Wielkiego Postu 20.03.23 r. 

II Niedziela Wielkiego Postu 5.03.23 r.

  1. Druga niedziela Wielkiego Postu, zwana Niedzielą Ad Gentes, jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W wielu miejscach świata ofiarną pracę misyjną podejmują misjonarze duchowni i świeccy. Nie tylko niosą światło Ewangelii, ale także codzienną pomoc.

Czytaj więcej: II Niedziela Wielkiego Postu 5.03.23 r. 

I Niedziela Wielkiego Postu 26.02.23 r.

  1. Dziś pierwsza niedziela Wielkiego Postu oraz ostatni dzień Kwartalnych dni modlitw o ducha pokuty. Kościół w sposób szczególny zaprasza nas do praktykowania modlitwy, postu i jałmużny.

Czytaj więcej: I Niedziela Wielkiego Postu 26.02.23 r. 

VII niedziela zwykła 19.02.23 r.

  1. 22 lutego 1931 r., św. siostra Faustyna Kowalska, w klasztornej celi Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Płocku, po raz pierwszy ujrzała Jezusa Miłosiernego, który poprosił ją  o namalowanie obraz według otrzymanej wizji. Nasza świątynia jest pod wezwaniem Bożego miłosierdzia i wisi w niej ten właśnie Obraz.

Czytaj więcej: VII niedziela zwykła 19.02.23 r. 

Porządek nabożeństw

MSZE ŚWIĘTE w NIEDZIELE  I  ŚWIĘTA

8:oo  1
1:oo   17:oo

DNI  POWSZEDNIE

w okresie letnim - 18:oo

Święta Katarzyna

eKAI

Portal Katolickiej Agencji Informacyjnej