Z galerii zdięć

niedziela.pl

Wiadomości z portalu niedziela.pl niedziela.pl

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.

Uwaga
 • Lack of access rights - File '/images/euch2.jpg'
 • Lack of access rights - File '/images/euch2.jpg'

III niedziela Adwentu 15.12.19 r.

 1. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu św. Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu… Pan jest blisko”. Dlatego też  w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się różowe szaty. Ta zmiana koloru przyjęła się od zwyczaju błogosławienia przez papieży w Rzymie i rozdawania róż właśnie w tę radosną niedzielę.
 2. Dzisiaj rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów rodziny. Jest ona przecież pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary. Trosce o trudną codzienność naszych rodzin niech towarzyszy modlitwa, także ta wspólnotowa domowego Kościoła.
 3. Do Wigilii pozostało 9 dni. Nie powinno tak być, że katolik trzyma w ręku biały opłatek – symbol czystości serca i narodzin w nich Jezusa, a serce ma wręcz przeciwnie – pełne grzechu. Pomyślmy również o tym, że niektórzy byli u spowiedzi w rekolekcje, ale już nawet na zakończenie rekolekcji w niedzielę nie uczestniczyli we mszy św. Czy dzisiaj są? Taka ogromna pokusa. Niedziela handlowa. Pamiętajmy, że nieobecność na niedzielnej mszy św. z własnej winy jest popełnieniem grzechu ciężkiego, a więc nie wolno wtedy w Święta przystąpić do komunii św. Nie odkładajmy też spowiedzi na ostatnie dni i nie na ostatnią niedzielę. Codziennie od 16.30 będzie kapłan w konfesjonale.
 4. Osoby starsze i chorych, którzy nie mogą przybyć do świątyni na rekolekcje z posługą sakramentalną odwiedzimy w środę 18 grudnia od godz. 9.30. Prosimy o zgłoszenia swoich podopiecznych.
 5. To już ostatni tydzień Rorat. Przychodzi na nie systematycznie ok. 40 osób, w tym 4-ro dzieci. Czy naprawdę tak trudno wstać rano i przyjść na czuwanie z Maryją? Czy nam się po prostu nie chce, bo nigdy dotąd na roraty nie przychodziliśmy? Czuwamy w tym Adwencie także z kard. Stefanem Wyszyńskim, którego postać widnieje na naszej dekoracji adwentowej. Poznawanie życia Prymasa Tysiąclecia, to nasze duchowe przygotowywanie się do jego beatyfikacji. Zapraszamy wszystkich parafian – dzieci, młodzież i dorosłych z lampionami – do licznego udziału w roratach. Codziennie o godz. 7.00 do soboty włącznie.
 6. Orszak Trzech Króli to największe Jasełka na świecie czyli odgrywanie scen z narodzenia Jezusa,
  a w szczególności pokłon Trzech Władców nowo narodzonemu Jezusowi. W 2019 roku odbyły się w 752 miejscowościach w Polsce i 22 poza jej granicami.  Po raz pierwszy w Polsce takie jasełka zorganizowała Fundacja „Orszak Trzech Króli” w Warszawie, w 2009 r. Uczestniczyło w nich około 5 tysięcy ludzi i razem z ich uczestnikami śpiewało kolędy na ulicach Starego Miasta. Co roku liczba miejscowości organizujących Orszak jest coraz większa. W roku 2020 chęć zorganizowania Orszaku zgłosiło ponad 800 miejscowości. 6 stycznia 2020 r. także ulicami naszej parafii po raz pierwszy przejdzie Orszak Trzech Króli. Wszystkich mieszkańców naszej parafii zachęcamy już dziś do włączenia się w ten korowód (np. przebierając się za pastuszków, królów, rycerzy, czy też współczesnych wędrowców podążających wraz z Królami za Betlejemską Gwiazdą). Szczegóły podamy bliżej samego wydarzenia.
 7. Na wtorek na godz. 18.00 zapraszam na spotkanie parafialną Radę Gospodarczą
  8. Spotkanie opłatkowe dla członków wszystkich parafialnych grup duszpasterskich odbędzie się w niedzielę22 grudnia po mszy św. południowej, a więc ok. godz. 12.00. Zapraszamy Koła Żywego Różańca, Koło Przyjaciół Radia Maryja, Koło Charytatywne, scholę dziecięcą i scholę dorosłych, ministrantów i lektorów, oazę Dzieci Bożych, Koło Gospodyń Wiejskich, Rady Parafialne i wszystkich chętnych parafian. 

Porządek nabożeństw

MSZE ŚWIĘTE w NIEDZIELE  I  ŚWIĘTA

8:oo  1
1:oo   17:oo

DNI  POWSZEDNIE

w okresie letnim - 18:oo

Święta Katarzyna

eKAI

Portal Katolickiej Agencji Informacyjnej