Z galerii zdięć

niedziela.pl

Wiadomości z portalu niedziela.pl niedziela.pl

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.

Uwaga
 • Lack of access rights - File '/images/euch2.jpg'
 • Lack of access rights - File '/images/euch2.jpg'
Błąd
 • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego

I Niedziela Adwentu 1.12.19 r.

 1. Dzisiaj rozpoczynamy adwentowe oczekiwanie na przyjście Zbawiciela w podwójnym charakterze. Przygotowujemy się do świąt Bożego Narodzenia, ale równocześnie przypominamy sobie o konieczności czuwania, bo Chrystus przyjdzie powtórnie w chwale, jak to sam zapowiedział.
 2. Wraz z Adwentem rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Rozpoczynamy nowy, trzyletni program duszpasterski poświęcony sakramentowi eucharystii, pod hasłem „Eucharystia daje życie” W bieżącym roku towarzyszyć będzie nam hasło: „Wielka tajemnica wiary”. 
 3. Najlepszym wzorem przygotowania się na przyjście Pana Jezusa jest Maryja – Matka Pana Jezusa. Zapraszamy serdecznie na Roraty, czyli Msze Święte o Matce Bożej. Nazwa ta pochodzi od słów pieśni na wejście: "Rorate caeli desuper" - "Spuśćcie rosę niebiosa". Codziennie na godz. 7.00 zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych z lampionami lub ze świecą, którą możemy zapalić w kościele. Można uczestniczyć w Roratach i jeszcze zdążyć do szkoły. Rodziców lub dziadków prosimy, by w miarę swoich możliwości zechcieli dzieciom towarzyszyć im w drodze do kościoła, a później do szkoły. W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnych i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Po południu będzie msza św. adwentowa. Rozważaniom roratnych mszy św. będzie towarzyszyła osoba Prymasa Tysiąclecia, Kard. Stefana Wyszyńskiego, który będzie beatyfikowany 7 czerwca 2020 r. W rekolekcje msze św. roratnie będą po południu o godz. 17.00.
 4. Od I Niedzieli Adwentu Caritas Polska rozpoczyna akcję: Wigiijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Zakup świecy dużej w cenie 12 zł i małej w cenie 6 zł jest wsparciem dla polskich dzieci. Możemy je nabywać już od rekolekcji. 
 5. W piątek, sobotę i w niedzielę tj. 7,8 i 9 grudnia Rekolekcje Adwentowe. Poprowadzi je ks. mgr Sebastian Krupniewski z parafii farnej w Płocku. Program w gablocie i w gazetce oraz na stronie internetowej parafii. Dzieci w piątek przyjdą na rekolekcje po zajęciach szkolnych. W sobotę na godz. 11.00. Po mszy św. rekolekcyjnej spotkanie dla dzieci z klas III i IV, przygotowujących się do swoich uroczystości komunijnych Młodzież szkół średnich, studentów i młodzież pracującą zapraszamy w piątek i sobotę na godz. 19.00. Zapraszamy na nią także dorosłych, którzy wcześniej nie będą mogli uczestniczyć wcześniej w spotkaniach rekolekcyjnych. Przygotowujących się do sakramentu bierzmowania prosimy, by swoją obecność na spotkaniach rekolekcyjnych oraz spowiedź rekolekcyjną potwierdzili wpisem w indeksach i podpisem księdza. Zaplanujmy już dziś czas, by owocnie wykorzystać rekolekcje i skorzystać z sakramentu pokuty. Będą zaproszeni księża spowiednicy, dlatego prosimy, by nie odkładać pojednania z Bogiem na ostatnie dni przed Świętami. Ofiary składane na tacę na zakończenie rekolekcji przeznaczamy do dyspozycji o. Rekolekcjonisty.
 6. Najbliższy czwartek jest pierwszym czwartkiem grudnia. Po mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji powołań kapłańskich oraz rekolekcji. Adoracja indywidualna do godz. 19.00 
 7. Piątek jest pierwszym piątkiem grudnia. O godz. 16.00 wystawienie najświętszego Sakramentu i adoracja, którą zakończymy Litanią do Serca Jezusowego i błogosławieństwem, a po nim msza św. rekolekcyjna. Odwiedziny chorych – podopieczni ks. Artura od godz. 14.00, Ks. Proboszcza przed świętami, chyba, że ktoś bardzo by chciał teraz – prosimy o zgłoszenia. 
 8. W pierwszą sobotę msza św. dla członków KŻR o godz. 9.00. Po niej krótkie spotkanie z opiekunem.
 9. W niedzielę zakończenie rekolekcji. Tego dnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, święto patronalne młodzieży żeńskiej. Matka Boża powiedziała do włoskiej pielęgniarki: „pragnę, aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe obchodzono uroczyście Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą wielkie i liczne nawrócenia. Zapraszamy na modlitwę w godzinie łaski przed Najświętszym Sakramentem od godz. 12.00 do 13.00.  Można też w tej godzinie modlić się w domu.   
 10. W przyszłą niedzielę będziemy też modlić się i zbierać ofiary do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 11. Koła Przyjaciół Radia Maryja z naszej parafii i z parafii św. Wojciecha organizują 7 grudnia pielgrzymkę do Torunia na XXVIII rocznicę powstania Radia Maryja.
 12. Przed tygodniem odbyły się dekanalne rozgrywki ministranckie w piłkę nożną. Dzielimy się radością, że nasi ministranci w kategorii kl.VII - VII zajęli 3 miejsce w dekanacie. Otrzymali w nagrodę puchar. 
 13. Dziś podczas porannej mszy św. zostały poświęcone opłatki na stół wigilijny. Pan Organista będzie je roznosił według następującego porządku:
 • Poniedziałek – ul. Kolejowa od strony Nasielska i ulice przyległe oraz Mokrzyce
 • Wtorek – Chlebiotki, ul. Wrzosowa, Parkowa i ulice przyległe, ul. Kolejowa do ul. Diamentowej
  i ulice przyległe.
 • Środa – Morgi, ul. Diamentowa
 • Czwartek – ul. Turkusowa, Szmaragdowa, Srebrna, Platynowa
 • Piątek – ul. Kolejowa od ul. Diamentowej do dworca – lewa strona i ulice przyległe z lewej strony
 • Sobota – ul Kolejowa od ul. Diamentowej do dworca i ulice przyległe z prawej strony
 • Poniedziałek i Wtorek – Mogowo

 

Porządek nabożeństw

MSZE ŚWIĘTE w NIEDZIELE  I  ŚWIĘTA

8:oo  1
1:oo   17:oo

DNI  POWSZEDNIE

w okresie letnim - 18:oo

Święta Katarzyna