Z galerii zdięć

niedziela.pl

Wiadomości z portalu niedziela.pl niedziela.pl

Odwiedza nas 7 gości oraz 0 użytkowników.

Uwaga
 • Lack of access rights - File '/images/rd18.jpg'
 • Lack of access rights - File '/images/rd18.jpg'

XXXIII niedziela zwykła 17.11.2019 r.

 1. Obchodzimy dziś w kościele Światowy Dzień Ubogich, ustanowiony przez papieża Franciszka.  Duchowo wspieramy ubogich modlitwą. Rozejrzyjmy się też wokół siebie, może komuś należałoby pospieszyć z pomocą?
 2. Dziś o godz. 11.00 msza św. z udziałem dzieci. Po niej spotkanie z dziećmi kl. IV oraz z ich rodzicami.
 3. W piątek 22 listopada, przypada wspomnienie św. Cecylii, rzymskiej męczennicy, patronki chórzystów, muzyków. Organistów, zespołów wokalno-muzycznych. Modlitwą otaczajmy organistę, osoby wspierające go w tej posłudze oraz scholę dziecięcą.
 4. W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. To ostatnia niedziela przed Adwentem. Tradycyjnie uroczystość ta jest świętem patronalnym Akcji Katolickiej, KSM-u i Liturgicznej Służby Ołtarza. Po mszy św. o godz. 8.00 Litania do Serca Jezusowego, akt poświęcenia rodzaju ludzkiego NSPJ.
 5. W naszej parafii zbiega się z uroczystością odpustową, ku czci św. Katarzyny Aleksandryjskiej, patronki naszej parafii. To także patronka kolejarzy. Na sumę odpustową zapraszam wszystkich parafian, a szczególnie kolejarzy wraz z pocztem sztandarowym. Uczcijmy jak najgodniej naszą patronkę i jej polećmy nasze sprawy, szczególnie rozpoczynający się niebawem nowy rok liturgiczny.
 6. W naszej parafii będziemy gościć Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, którzy będą głosili kazania, także odpustowe i rozprowadzali kalendarze misyjne na rok 2020. Ofiary złożone przy okazji nabywania kalendarza przed kościołem, przeznaczone są na misyjną działalność Misjonarzy Oblatów.
 7. Do uroczystości odpustowej przygotowujemy się przez nowennę do św. Katarzyny, codziennie po mszy św. Dziś po wieczornej.  
 8. We wtorek Koło Biblijne po wieczornej mszy św.
 9. W naszej parafii działa grupa Dzieci Bożych dla uczniów klas V – VII. Chcemy pracą duszpasterską objąć także młodsze dzieci. Zapraszamy dzieci z klas I – IV (czyli od 7 do 11 lat) na pierwsze spotkanie środę o godz. 17.30 w salce w starej kaplicy. Oczywiście mogą też być rodzice, by zorientować się na czym takie spotkania będą polegały. Dziś dziewczęta z grupy starszej będą po mszach św. zachęcać do udziału w takich spotkaniach.
 10. W najbliższy czwartek zapraszam na spotkanie członków Parafialnej Rady Gospodarczej na godz. 17.45.
 11. W piątek po mszy św. odbędzie się spotkanie Koła Gospodyń Wiejskich w salce w starej kaplicy. Także w piątek zapraszamy na spotkanie lektorów na godz. 18.00.
 12. W sobotę 23 listopada, odbędzie się Nowym Dworze (w Starym Modlinie) II Diecezjalny Dzień Skupienia dla osób żyjących w Związkach Nieregularnych. Niedaleko od nas. Zachęcamy wszystkie małżeństwa niesakramentalne do udziału w tym modlitewnym spotkaniu. Program na plakacie i w gazetce parafialnej.
 13. Koła Przyjaciół Radia Maryja z naszej parafii i z parafii św. Wojciecha organizują 7 grudnia pielgrzymkę do Torunia na XXVIII rocznicę powstania Radia Maryja. Zapisy w zakrystii.

Porządek nabożeństw

MSZE ŚWIĘTE w NIEDZIELE  I  ŚWIĘTA

8:oo  1
1:oo   17:oo

DNI  POWSZEDNIE

w okresie letnim - 18:oo

Święta Katarzyna

eKAI

Portal Katolickiej Agencji Informacyjnej