Z galerii zdięć

niedziela.pl

Wiadomości z portalu niedziela.pl niedziela.pl

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.

Uwaga
 • Lack of access rights - File '/images/rd18.jpg'
 • Lack of access rights - File '/images/rd18.jpg'

XVII niedziela zykła 28.07.19 r.

 1. W czwartek rozpoczyna się sierpień, miesiąc wielu ważnych wydarzeń w historii naszej Ojczyzny, miesiąc pieszych pielgrzymek do tronu Jasnogórskiej Madonny oraz miesiąc wytężonej pracy przy żniwach. W tradycji polskiej sierpień jest miesiącem trzeźwości narodowej. Od wielu lat jesteśmy zachęcani do szczególnej wstrzemięźliwości od alkoholu w tym miesiącu. Uczyńmy to i w tym roku, abyśmy poprzez nasze wyrzeczenie przyczyniali się do wyzwolenia wielu naszych rodaków z nałogu.
 2. 1 sierpnia wspominamy też  75. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. 
 3. To pierwszy czwartek sierpnia. Po mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.00. Naszą modlitwę ofiarujemy w intencji nowych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych oraz w naszej Ojczyzny.
 4. W tym tygodniu także pierwszy piątek i pierwsza sobota sierpnia.  W piątek o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka do Bożego Miłosierdzia i możliwość adoracji zakończona Litanią do Najświętszego Serca Jezusowego. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17.00. Odwiedziny chorych z posługą duszpasterską od godz. 9.00.
 5. W pierwszą sobotę. Msza św. dla członków KŻR o godz. 9.00.
 6. Za tydzień pierwsza niedziela sierpnia. Po sumie Adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna.
 7. XXXVIII Piesza Pielgrzymka z Płocka do Częstochowy wyruszytradycyjnie6 sierpnia. Hasłem pielgrzymki są słowa: „Mocni Bożym Duchem”. Zapisy w kancelarii parafialnej do piątku 2 sierpnia. Zachęcamy również do duchowego pielgrzymowania wszystkich, którzy nie mogą pielgrzymować pieszo. Przy zapisie każdy otrzyma modlitewnik pielgrzymkowy. Ofiara dobrowolna.
 8. Zaproszenie Biskupa Płockiego na Koronację obrazu Matki Bożej Smardzewskiej 15 sierpnia. Organizujemy wspólny wyjazd. Zapisy w zakrystii lub kancelarii. Koszt w granicach 15 – 20 zł.
 9. W poniedziałek 5 sierpnia dzieci z naszej parafii wyjeżdżają do Popowa na kolonie organizowane przez Caritas Diecezji Płockiej. Spotkanie organizacyjo-informacyjne dla dzieci i ich rodziców we wtorek 30 lipca po mszy św. wieczornej w kościele.
 10. W dniach 6 – 7 września organizujemy pielgrzymkę do sanktuariów Podlasia południowego – Kodeń, Kostomłoty (jedyna w Polsce parafia unicka), Pratulin (miejsce unickich męczenników, beatyfikowanych przez JPII) oraz Leśna Podlaska.. Koszt 160 zł. W tym przejazd, kolacja, śniadaniei obiad. Prosimy o szybką decyzję i zapisy u księży.  

Porządek nabożeństw

MSZE ŚWIĘTE w NIEDZIELE  I  ŚWIĘTA

8:oo  1
1:oo   17:oo

DNI  POWSZEDNIE

w okresie letnim - 18:oo

Święta Katarzyna

eKAI

Portal Katolickiej Agencji Informacyjnej