Z galerii zdięć

niedziela.pl

Wiadomości z portalu niedziela.pl niedziela.pl

Odwiedza nas 22 gości oraz 0 użytkowników.

Uwaga
 • Lack of access rights - File '/images/rd18.jpg'
 • Lack of access rights - File '/images/rd18.jpg'

Zesłanie Ducha Świętego 9.06.2019 r.

 1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Obietnica zmartwychwstałego Chrystusa wypełniła się. Zebrani w Wieczerniku Apostołowie otrzymują Ducha Świętego, który będzie strzegł Kościoła i prowadził go na spotkanie z Mistrzem na końcu dziejów. To dzień narodzin Kościoła. Dziękujemy za dar Ducha Świętego udzielony Apostołom, za początki Kościoła i jego misję. Dziękujemy także za dar Ducha Świętego udzielonym nam w sakramentach chrztu św. i bierzmowania.
 2. Kończmy dziś liturgiczny okres wielkanocny. Przypominamy, że czas Komunii św. wielkanocnej jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Przypominamy szczególnie tym, którzy z różnych powodów nie wypełnili jeszcze drugiego i trzeciego przykazania kościelnego – przynajmniej raz w roku przystąpić do spowiedzi i w okresie wielkanocnym przyjąć Komunię św.
 3. Jutro drugi dzień Świąt Zesłania Ducha Świętego – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. o godz. 17.00 i 18.00
 4. Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy do modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych w tygodniu po mszy św. o godz. 18.00 i w niedziele po mszy św. o godz. 17.00.
 5. W najbliższy czwartek obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech udział we Mszy Świętej będzie okazją do modlitwy za kapłanów, i o nowych kapłanów.
 6. To 13. dzień miesiąca czerwca. Zapraszamy na Nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej. Różaniec fatimski o godz. 17.30, a po mszy św. nabożeństwo czerwcowe i procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej. 
 7. Za tydzień Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy czas spowiedzi i komunii św. wielkanocnej.
 8. We wtorek przypada 46 rocznica święceń ks. seniora Jana Majewskiego. W ten dzień wraz z kolegami kursowymi ks. kanonik będzie odprawiał w naszym kościele mszę św. dziękczynną o godz. 11.00. Jeśli ktoś chce i może w niej uczestniczyć, to serdecznie w imieniu ks. kan. na tę eucharystię zapraszamy.
 9. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Proszę, by przygotowaniem 4 ołtarzy zajęły się poszczególne wioski: Stare Pieścirogi, Nowe Pieścirogi, Mogowo oraz Morgi wraz z Mokrzycami. Ofiary na kwiaty do ołtarzy możemy składać do puszek po mszach św.  Serdecznie prosimy też o kwiatki do sypania.  Zbierajmy je do reklamówek i przynośmy do zakrystii.
 10. W Uroczystość Bożego Ciała została przyjęta intencja mszy św. po południu. Tradycyjnie nie było już tego dnia mszy św. popołudniowej. Zamawiających tę intencję prosimy o zgłoszenie w zakrystii lub kancelarii w celu uzgodnienia zmiany godziny lub terminu tej mszy św.
 11. W niedzielę 23 czerwca odbędzie się po mszy św. o godz. 11.00 festyn zatytułowany „Katolickie rozpoczęcie wakacji”. Plakat w gablocie. W związku z tym wydarzeniem – choć nie tylko – nadaża się okazja, by posprzątać w starej kaplicy przygotowując ją do użytku dla grup parafialnych a także i na festyn, gdyby nie było pogody. Chętnych do pomocy w doprowadzeniu kaplicy do porządku zapraszamy w sobotę 15 czerwca do pomocy od godz. 9.00
 12. Dla wszystkich uczestników w pikniku przewidziane są „papieskie kremówki”. Chcielibyśmy również częstować ciastami upieczonym także przez parafian. Jeśli są chętne kobiety, by upiec i przeznaczyć na festyn choć „przysłowiową blachę” ciasta to serdecznie prosimy o zgłoszenia. Dystrybucją zajmą się dzieci i młodzież z grup parafialnych. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na duszpasterstwo grup parafialnych.  

Porządek nabożeństw

MSZE ŚWIĘTE w NIEDZIELE  I  ŚWIĘTA

8:oo  1
1:oo   17:oo

DNI  POWSZEDNIE

w okresie letnim - 18:oo

Święta Katarzyna

eKAI

Portal Katolickiej Agencji Informacyjnej