Z galerii zdięć

niedziela.pl

Wiadomości z portalu niedziela.pl niedziela.pl

Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.

III Niedziela Wielkiego Postu 12.03.23 r.

 1. Wielkopostne rekolekcje parafialne będziemy przeżywać w tym tygodniu: od 16 do 19 marca. Poprowadzi je o. Władysław Surdyka, Redemptorysta misjonarz ze Skarżysko - Kamiennej. Otoczmy jego posługę modlitwą i zaplanujmy tak czas, by całe nasze rodziny mogły się przygotować do głębokiego przeżycia Świąt Wielkanocnych. Program rekolekcji w gablocie parafialnej, na stronie internetowej parafii i na facebooku. Droga Krzyżowa w piątek – są 4. (2 dla dzieci SP, młodzieży i dorosłych) W sobotę msza św. z nauką rekolekcyjna dla osób starszych, chorych i samotnych połączona z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Spowiedź 15 min. przed rozpoczęciem nabożeństw i podczas trwania liturgii. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni Wielkiego Postu. Za udział w rekolekcjach można uzyskać łaskę odpustu zupełnego. Ofiary składane na tacę w niedzielę na zakończenie rekolekcji przeznaczymy do dyspozycji o. Rekolekcjonisty.
 2. Dla dzieci będą dwa spotkania: w czwartek i w piątek. Przyjdą do kościoła w ramach lekcji szkolnych. W sobotę i w niedzielę dzieci zachęcamy także do uczestniczenia w spotkaniach rekolekcyjnych razem z rodzicami.
 3. W czasie rekolekcji kancelaria nieczynna.
 4. Spotkanie dla dzieci z klas IV i ich rodziców w niedzielę 26 marca. 
 5. Od tygodnia mamy w parafii nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej. Głównym zadaniem nadzwyczajnych szafarzy jest zanoszenie Komunii św. osobom chorym i starszym w każdą niedzielę oraz pomoc przy rozdzielaniu jej w kościele. Swoją posługę rozpoczęli tydzień temu. Zanoszą Komunie św. 7 - miorgu starszym i chorym osobom. Zachęcamy innych do skorzystania z ich posługi.
 6. Nadal zachęcamy do podejmowania chociaż czasowej – na okres Wielkiego Postu – abstynencji jako wyrzeczenia wielkopostnego i do uzewnętrznienia tego przez wpis w Parafialnej Księdze Abstynencji.
 7. Zostały zaprojektowane 2 witraże na okna w prezbiterium. Ze św. Faustyną i bł. ks. Michałem Sopoćko. Projekt wisi w gablocie, jest również na stronie internetowej parafii. Może ktoś z parafian chciałby ufundować dla naszego kościoła. Koszt - w granicach 14 tysięcy złotych. Witraż mogą więc ufundować dwie, lub więcej rodzin. Informacja o fundatorach będzie umieszczona na danym witrażu. Na razie ofiarę złożyła jedna osoba.
 8. Organizujemy pielgrzymkę do sanktuariów Francji - Lourdes i La Salette w dniach  19 - 28 września. Szczegóły na stronie internetowej parafii. Program w formie papierowej można pobrać w zakrystii po mszach św. Zapisy do końca maja. 
 9. Zebraliśmy na misje 736 zł.  Serdeczne Bóg zapłać ofiarodawcom.
 10. Caritas Polska rozprowadza czekoladowe baranki do koszyczka wielkanocnego w cenie 8 zł. Zebrane fundusze przeznaczone na działalność charytatywną Caritas.
 11. Spotkanie parafialnej rady duszpasterskiej we wtorek po mszy św.

Porządek nabożeństw

MSZE ŚWIĘTE w NIEDZIELE  I  ŚWIĘTA

8:oo  1
1:oo   17:oo

DNI  POWSZEDNIE

w okresie letnim - 18:oo

Święta Katarzyna