SŁOWO BISKUPA PŁOCKIEGO SZYMONA STUŁKOWSKIEGO W ZWIĄZKU Z APELEM ABPA GĄDECKIEGO

Uprzejmie proszę, aby w związku z rocznicą wybuchu wojny w Ukrainie, w piątek 24 lutego 2023 roku, podjąć post i pamiętać w modlitwie osobistej i w czasie wszystkich nabożeństw, również w czasie Drogi Krzyżowej ofiarowanej za zranionych w Kościele, do celebracji której gorąco zachęcam, o wszystkich ofiarach wojny i o błaganiu o sprawiedliwy pokój w Ukrainie.

Pamiętajmy o modlitwie za Ukrainę również w Pierwszą Niedzielę Wielkiego Postu – 26 lutego br. Niech w modlitwie wspólnotowej tego dnia, szczególnie w modlitwie wiernych w czasie Mszy św. i w nabożeństwach wielkopostnych, nie braknie wołania w tej pilnej, bolesnej sprawie wojny i jej skutków oraz powrotu upragnionego pokoju.

Uprzejmie proszę również, za Przewodniczącym Episkopatu Polski, aby Duszpasterze zorganizowali przy naszych kościołach i kaplicach, w niedzielę 26 lutego br., zbiórkę ofiar do puszek, które za pośrednictwem Caritas Polska, przekażemy na pomoc ofiarom wojny. Ofiary te proszę wpłacać na konto Kurii Diecezjalnej Płockiej, z dopiskiem „Ukraina 2023”. Bardzo dziękuję za ten kolejny, szlachetny gest niegasnącej wrażliwości i miłości chrześcijańskiej do najbardziej potrzebujących sióstr i braci.

Płock, dnia 17 lutego 2023 r.

† Szymon Stułkowski, Biskup Płocki

Porządek nabożeństw

MSZE ŚWIĘTE w NIEDZIELE  I  ŚWIĘTA

8:oo  1
1:oo   17:oo

DNI  POWSZEDNIE

w okresie letnim - 18:oo

Święta Katarzyna

eKAI

Portal Katolickiej Agencji Informacyjnej