Z galerii zdięć

niedziela.pl

Wiadomości z portalu niedziela.pl niedziela.pl

Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.

Uwaga
 • Lack of access rights - File '/images/posani.jpg'
 • Lack of access rights - File '/images/posani.jpg'

XVIII niedziela zwykła 31.07.22 r.

 1. Dziś ostatnia niedziela lipca, w kalendarzu liturgicznym osiemnasta niedziela w ciągu roku. Liturgia dzisiaj wzywa do troski nie tylko o dobra doczesne, ale przede wszystkim o dobra wieczne. Niech moc Pana płynąca z Eucharystii uzdalnia nas do troski o nasze zbawienie.
 2. Jutro rozpoczynamy sierpień. To miesiąc trzeźwości narodowej. Od wielu lat jesteśmy zachęcani do szczególnej wstrzemięźliwości od alkoholu w tym miesiącu. Uczyńmy to  i w tym roku, abyśmy poprzez nasze wyrzeczenie przyczyniali się do wyzwolenia wielu naszych rodaków z nałogu. Podejmując rezygnację z picia napojów alkoholowych, chcemy przepraszać Boga za ogromne cierpienia, jakie niesie naszej Ojczyźnie nieuporządkowanie w tym względzie. Głęboko wierzymy, że nasze wyrzeczenie połączone z darem modlitwy przyczyni się do kształtowania trzeźwego społeczeństwa i będzie wsparciem dla upokarzanych przez problem alkoholowy. Zachęcamy do wpisu do Parafialnej Księgi trzeźwości.
 3. 1 sierpnia, przypada 78. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej ojczyzny, będziemy polecać w modlitwie miłosiernemu Bogu.
 4. Wtorek, 2 sierpnia, to dzień odpustu Porcjunkuli, związanego ze Świętym Franciszkiem z Asyżu. Odpust można zyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie jakiejkolwiek parafialnej świątyni, odmówienie przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej, Komunia Święta, modlitwa  w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego oraz brak przywiązania do grzechu.
 5. W czwartek, 4 sierpnia, w liturgii wspominamy Świętego Jana Marię Vianneya, patrona proboszczów. Przez jego wstawiennictwo dziękujemy Panu Bogu za dar kapłanów i ich posługę oraz prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie także z naszej wspólnoty parafialnej.
 6. To pierwszy czwartek miesiąca. Po mszy św. wspólna Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania.
 7. Najbliższy piątek, 5 sierpnia, jest pierwszym piątkiem sierpnia. Odwiedziny chorych z posługą duszpasterską od godz. 9.00. O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka, różaniec, okazja do spowiedzi. Adorację zakończymy śpiewem litanii do Serca Jezusowego.
 8. W sobotę, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. Msza św. o godz. 17.00 i o godz. 18.00 już msza niedzielna.
 9. Z racji pierwszej soboty miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 16.15. Modlitwie różańcowej będą przewodniczyli pielgrzymi rowerowi z par. św. Wojciecha w Radzionkowie - Górny Śląsk. Pielgrzymują śladami św. Wojciecha. Będą nocować na terenie naszej parafii i chcą wraz z nami wspólnie się pomodlić. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę.
 10. W święto Przemienienia Pańskiego, z Płocka wyruszy 41. Piesza Pielgrzymka z Płocka na Jasną Górę wyruszy 6 sierpnia pod hasłem „Powróćmy na Eucharystię”. Przewodnikiem nasielskiej grupy jest ks. Tomasz Dec, wikariusz z Nasielska. Zachęcamy wszystkich jak co roku także do duchowego pielgrzymowania. Przy  zapisie w zakrystii, każdy otrzyma modlitewnik pielgrzymkowy. 
 11. W intencji Pielgrzymów będziemy modlili się codziennie w czasie Mszy św. oraz podczas Apeli Jasnogórskich od 6 do 14 sierpnia o godz. 20.30. Zapraszamy do udziału w tych spotkaniach.
 12. Za tydzień pierwsza niedziela sierpnia. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, krótka adoracja i procesja eucharystyczna.
 13. Koło Gospodyń Wiejskich organizuje wyjazd na „Żniwa” w skansenie. W niedzielę 7 sierpnia. Zapisy u p. Katarzyny Niezgoda.  
 14. Podczas święcenia pojazdów na Akcję św. Krzysztofa: podziękuj za bezpieczne podróże  i podaruj polskim misjonarzom 1 grosz za 1 km szczęśliwej jazdy złożyliśmy ofiary w wysokości 1560 zł.  Serdeczne Bóg zapłać ofiarodawcom.
 15. Zauważyliśmy pewnie wszyscy nowe ławki dla służby liturgicznej. W kaplicy bocznej jest również zabudowana ściana szafą na paramenty procesyjne i dekoracyjne. Do renowacji zostały równie przekazane boczne drzwi bardzo mocno zniszczone przez warunki atmosferyczne.

Porządek nabożeństw

MSZE ŚWIĘTE w NIEDZIELE  I  ŚWIĘTA

8:oo  1
1:oo   17:oo

DNI  POWSZEDNIE

w okresie letnim - 18:oo

Święta Katarzyna

eKAI

Portal Katolickiej Agencji Informacyjnej