Niedziela Chrztu Pańskiego 2020

  1. Dziś Niedziela Chrztu Pańskiego. Gdy Chrystus przyjął chrzest od Jana w Jordanie, sam Bóg Ojciec dał świadectwo: „Tyś jest mój Syn umiłowany, w Tobie mam upodobanie”. Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, warto zdać sobie sprawę, że poprzez własny chrzest stałem się dzieckiem Bożym, nowym stworzeniem, przeznaczonym do nowego, lepszego – świętego życia.

Czytaj więcej: Niedziela Chrztu Pańskiego 2020

II Niedziela po Bożym Narodzeniu

  1. Jutro, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (C + M + B), dodając cyfry roku Pańskiego.

Czytaj więcej: II Niedziela po Bożym Narodzeniu 

Niedziela Świętej Rodziny 29.12.19 r.

  1. Trwa oktawa Bożego Narodzenia. Dzisiejsza, ostatnia niedziela 2019 roku, jest świętem Świętej Rodziny Nazaretańskiej: Jezusa, Maryi i Józefa. Wpatrując się w Świętą Rodzinę, łatwiej zrozumiemy nasze powołanie do życia w rodzinie. Ona jest wzorem dla naszych rodzin. Pamiętajmy, że zadaniem każdego chrześcijanina jest przede wszystkim troska o własne zbawienie.

Czytaj więcej: Niedziela Świętej Rodziny 29.12.19 r. 

IV niedziela Adwentu 22.12.19 r.

  1. Czwarta niedziela Adwentu zapowiada zbliżającą się Uroczystość Narodzenia Zbawiciela świata.  We wtorek Wigilia i świąteczne dni. Czy do ich przeżywania jesteśmy dobrze, po chrześcijańsku przygotowani? Narodzenie Dzieciątka Jezus powinniśmy świętować radośnie i z czystym sercem. Niech to będzie przeżycie religijne.

Czytaj więcej: IV niedziela Adwentu 22.12.19 r. 

Porządek nabożeństw

MSZE ŚWIĘTE w NIEDZIELE  I  ŚWIĘTA

8:oo  1
1:oo   17:oo

DNI  POWSZEDNIE

w okresie letnim - 18:oo

Święta Katarzyna

eKAI

Portal Katolickiej Agencji Informacyjnej