Z galerii zdięć

niedziela.pl

Wiadomości z portalu niedziela.pl niedziela.pl

Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.

Uwaga
 • Lack of access rights - File '/images/posani.jpg'
 • Lack of access rights - File '/images/posani.jpg'

VII niedziela zwykła 20.02.22 r.

 1. Dziś siódma niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się wraz z całym Kościołem, abyśmy spełniali słowem i czynem to, co podoba się Bogu (kolekta mszalna). Niech sprawowanie tajemnicy paschalnej Jezusa Chrystusa będzie doświadczeniem zbawczej mocy Boga i umocnieniem na trud kolejnego tygodnia.
 2. We wtorek, 22 lutego, obchodzimy święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Chrześcijanie w Rzymie już od IV wieku obchodzili pamiątkę wybrania Wiecznego Miasta na stolicę Kościoła. To dzień naszej łączności z następcą Świętego Piotra, papieżem Franciszkiem. Pamiętajmy o nim w naszej modlitwie, wypraszając mu Bożą pomoc i opiekę w trudzie pasterskiej posługi w Kościele.
 3.  „22 lutego 1931 r. św. siostra Faustyna Kowalska w klasztornej celi Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Płocku po raz pierwszy ujrzała Jezusa Miłosiernego, który poprosił ją
  o namalowanie obraz według otrzymanej wizji. Parafialno-Uczniowski Klub Sportowy „Viktoria”
  w Płocku zachęca wszystkich mieszkańców Diecezji Płockiej i całej Polski do zapalenia tego dnia
  w oknach swoich domów „światła miłosierdzia”. Niech w tym wyjątkowym dniu „światło miłosierdzia” płonie również przy przydrożnych krzyżach i kapliczkach na znak łączności z Płockiem.
 4. Obraz Jezusa Miłosiernego jest w naszej świątyni. W naszej wspólnocie od ponad roku są też święci Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy na wspólne dziękczynienie za dar Bożego Miłosierdzia. Przypominamy, że każdego 22 dnia miesiąca polecamy się Bożemu Miłosierdziu szerząc również w ten sposób kult świętych Bożego Miłosierdzia.
 5. W przyszłą niedzielę, 27 lutego – w ostatnią niedzielę lutego rozpocznie się 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Modlitewną pamięcią ogarnijmy wszystkich uzależnionych od alkoholu i ich najbliższych, wypraszając im wolność od nałogu.
 6. Za tydzień, 27 lutego po mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. i ich rodziców.   
 7. Organizujemy pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostella w dniach 5 – 12 lipca. Szczegóły w gablocie oraz na stronie internetowej parafii. Zapisy od dzisiaj do końca kwietnia. Odpowiedzi na wszelkie pytania udziela ks. Proboszcz.
 8. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w sobotę 26 lutego o godz. 15.00

Porządek nabożeństw

MSZE ŚWIĘTE w NIEDZIELE  I  ŚWIĘTA

8:oo  1
1:oo   17:oo

DNI  POWSZEDNIE

w okresie letnim - 18:oo

Święta Katarzyna

eKAI

Portal Katolickiej Agencji Informacyjnej