Z galerii zdięć

niedziela.pl

Wiadomości z portalu niedziela.pl niedziela.pl

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.

X niedziela zwykła 9.06.24 r.

  1. Jezus swoim nauczaniem i znakami, które czynił, daje zrozumieć, że przyszedł jako obiecany Mesjasz i Odkupiciel. Dzieła zbawienia dokonał przez krzyżową ofiarę, która jest ponawiana na ołtarzach całego świata. Może warto skorzystać z okazji i przyjść na Mszę Świętą również w dni powszednie. Sprawujemy je o godz. 18.00
  2. W czerwcu, poświęconym czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, każdego wieczoru po mszy św., ok. godz. 18.30  wspólnie odmawiamy bądź śpiewamy Litanię do Bożego Serca. Zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach. Zachęcamy również do spotkań modlitewnych przy wioskowych figurach. Chętnie weźmiemy w nich udział.
  3. Jutro, 10 czerwca, ks. senior Jan obchodzi 51 rocznicę święceń kapłańskich. Zapraszamy na Mszę św. i modlitwę w jego intencji.
  4. W czwartek, 13 czerwca, obchodzimy wspomnienie Świętego Antoniego z Padwy. Nadto w trzynasty dzień miesiąca po mszy św o godz. 18.00, zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. po wieczornej mszy św. z procesją figury Matki Bożej Fatimskiej.  Prosimy o przyniesienie świec.
  5. Także 13 czerwca, ks. Artur obchodzi 32 rocznicę święceń kapłańskich. Zapraszamy na modlitwę  w jego intencji. 
  6. W sobotę, 15 czerwca, organizujemy III Rodzinny Rajd Rowerowy. Tym razem międzyparafialny. Będą jechały dzieci z trzech parafii: naszej, św. Wojciecha i ze Strzegocina. Trasa będzie wiodła przez Nasielsk do Świeszewa (ok.13 km), gdzie przy siedzibie Warsztatów Terapii Zajęciowej będzie dłuższy odpoczynek, ognisko, pieczenie kiełbasek, będą też konkursy i zabawy dla dzieci. Powrót ok. godz. 15.00 Zapisy u księży i u p. katechetki. Prosimy o zgłoszenia do środy, 11 czerwca. Dzieci zapraszamy wraz z dorosłymi - rodzicami, dziadkami, starszym rodzeństwem.
  7. W dniu 22 czerwca 2024 r. odbędzie się I Pielgrzymka Asyst Procesyjnych do Świętego Miejsca. Zachęcamy do wzięcia udziału członków naszej asysty procesyjnej. Program pielgrzymki na stronie parafialnej. Zgłoszenia do p. Ewy Kucińskiej.
  8. Za dwa tygodnie dzieci i młodzież kończą rok szkolny i rozpoczną wakacje. Nie zaniedbujmy niedzielnych mszy św. przygotowując się do podziękowań, nie zapomnijmy o Panu Bogu. Warto to dziękczynienie złożyć z czystym sercem, zachęcamy więc do spowiedzi na koniec roku szkolnego. Spowiadamy codziennie pół godziny przed mszą św.     
  9. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymko - wycieczkę na Litwę w dniach 19 - 24 sierpnia. Program znajdziemy na stronie internetowej parafii i na facebooku. Zgłoszenia przyjmujemy z wpłatą zaliczki 200 zł. Prosimy o szybką decyzje. Na razie mamy zgłoszonych 29 osób.
  10. Pytanie konkursowe dla dzieci na następną niedzielę: w którym roku matka Maria de La Purisima de La Cruz została ogłoszona świętą?

Porządek nabożeństw

MSZE ŚWIĘTE w NIEDZIELE  I  ŚWIĘTA

8:oo  1
1:oo   17:oo

DNI  POWSZEDNIE

w okresie letnim - 18:oo

Święta Katarzyna