Z galerii zdięć

niedziela.pl

Wiadomości z portalu niedziela.pl niedziela.pl

Odwiedza nas 31 gości oraz 0 użytkowników.

Koronka na ulicach świata

„Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata” to 10 minut szczególnego wołania, zapraszania Boga do przestrzeni naszego życia. Życia prywatnego i życia publicznego, do sfery sacrum i sfery profanum. Do świata porządku i chaosu, wewnętrznej kontemplacji i zgiełkliwego pośpiechu. 10 minut na ulicy, to specjalny czas, kiedy możemy powiedzieć głośno i wyraźnie: „Jezu, ufam Tobie!”.

To niepowtarzalna okazja do podzielenia się orędziem o Bożym Miłosierdziu z przechodzącym obok człowiekiem. To błysk nadziei dla udręczonych odwiecznym poszukiwaniem miłości. Paradoksalnie, najpiękniejszą miłość można tego dnia spotkać na smutnej ulicy.

W tym roku towarzyszyły nam intencje:
1 – Za kapłanów, by wypełnili wolę Bożą przekazaną św. Faustynie: „Kapłanom, którzy głosić będą wysławiać miłosierdzie moje, dam im moc przedziwną i namaszczę ich słowa i poruszę serca, do których przemawiać będą.”  (Dz. 1521)
2 – Za oddalenie pandemii koronawirusa i przestrzeganie przez wszystkich rządzących należnych praw i wolności obywatelskich.
3 – Za rządzących, aby sprawowanie władzy traktowali jako służbę na rzecz wspólnego dobra nas wszystkich.
4 – O pokój na Ukrainie i na całym świecie.
5 – O  powrót  uchodźców  do  ich  ojczystych krajów i  pomoc w odbudowie ich domów.
6 – Za nasze kraje, miasta, nasze rodziny i nas samych.
Podobnie jak i w poprzednich latach, nasi parafianie zgromadzili się w 2 miejscach: przy pomniku św. Jana Pawła II w Starych Pieścirogach (z ks. Arturem) i przy krzyżu w Morgach(z ks. Proboszczem). Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy znaleźli czas na modlitwę i dali piękne świadectwo swojej wiary. 

Porządek nabożeństw

MSZE ŚWIĘTE w NIEDZIELE  I  ŚWIĘTA

8:oo  1
1:oo   17:oo

DNI  POWSZEDNIE

w okresie letnim - 18:oo

Święta Katarzyna