Z galerii zdięć

niedziela.pl

Wiadomości z portalu niedziela.pl niedziela.pl

Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.

Dożynki Parafialne 2022

W niedzielę, 27 sierpnia, przeżywaliśmy parafialne dziękczynienie za tegoroczne plony. Liturgii dziękczynnej przewodniczył ks. kan. Jan Majewski, homilię wygłosił ks. Proboszcz.

W końcówce powiedział:" karmiąc się z szacunkiem naszym codziennym chlebem, owocem tej trudnej, piaszczystej i kamienistej ziemi, karmmy się równocześnie Chlebem Eucharystycznym, tym Chlebem, przed którym zginali kolana ludzie nawiedzający wystawę techniki przed ponad półwieczem w Brukseli; tym chlebem, który za chwilę na słowa celebransa przemieni się na naszym ołtarzu, i stanie się Ciałem Chrystusa, naszego Pana I Boga. Naszego Zbawiciela. I czyńmy to jak najczęściej. Choćby, tak jak nam nakazuje przykazanie - w każdą niedzielę i w każde święto. Do tego zachęca nas także tegoroczne hasło pracy duszpasterskiej. Tak wymownie brzmiące podczas tych dożynek, tak wymownie brzmiące na progu roku szkolnego i katechetycznego - „Powróćmy na eucharystię”. I w niej karmmy się tym Chlebem! I w myśl zawołania św. Alberta Chmielowskiego, bądźmy dla drugich dobrymi jak chleb! Karmmy się tym Chlebem, bo „kto spożywa ten Chleb, będzie żył na wieki” (J 6,51). Amen.
Dary - plony tegorocznych zbiorów - przynieśli do eucharystii przedstawiciele wiosek parafialnych: Kwiaty - Nowe Pieścirogi, Chleb - Mokrzyce Włościańskie, Warzywa - Morgi, Owoce - Mogowo, wino - Stare Pieścirogi. Chleb i wino do konsekracji przyniosły przedstawicielki KGW.

Po mszy św. odbyło się dzielenie chlebem wypieczonym z tegorocznej mąki oraz festyn parafialny, zorganizowany przez Koło Gospodyń Wiejskich. Można było się posilić wypiekami przygotowanymi przez KGW, wypić kawę lub herbatę. Dzieci korzystały z zabawy ze zjeżdżalni oraz "bangi". Dorośli bawili się przy muzyce. Wystąpili "Dobryje grajki" z Ukrainy, nasza parafianka Joanna Domżała, zespół AGA SHOW oraz DJ Mire.     

]

Porządek nabożeństw

MSZE ŚWIĘTE w NIEDZIELE  I  ŚWIĘTA

8:oo  1
1:oo   17:oo

DNI  POWSZEDNIE

w okresie letnim - 18:oo

Święta Katarzyna