Orszak Trzech Króli 2020

Punktualnie o godz. 10.00 przy figurce na Morgach rozpoczęliśmy Pierwszy w naszej parafii Orszak Trzech Króli. Na miejscu zgromadzili się mieszkańcy Morgów oraz wielu przybyłych z innych miejscowości naszej parafii.

 

Tam powitaliśmy pierwszego króla, drugiego na granicy Morgów i Nowych Pieścirogów, trzeciego przy ul. Szmaragdowej. Śpiew kolęd towarzyszył całej naszej wędrówce. Po drodze przyłączało się wielu parafian i przybyłych gości. Przed świątynią przywitali Dostojnych Gości i wszystkich uczestników Orszaku sołtysi naszej parafii i ks. Proboszcz. Przy dźwięku fanfar Królowie weszli do świątyni i złożyli dary Dzieciątku Jezus. 

Podczas eucharystii ks. Proboszcz przypomniał istotę dzisiejszej uroczystości i zachęcił, byśmy zawsze - tak jak Królowie - po każdej eucharystii wracali do domów, do dalszego życia INNĄ DROGĄ - drogą Chrystusowej miłości.

Pdziękował też wszystkim zaangażowanym uczestnikom orszaku - Królom, św. Rodzinie, niosącym sztandary, prowadzącym śpiewy, harcerkom, Dzieciom Bożym i wszystkim uczestnikom Orszaku. Podziękowania skierowane pod adresem Policji złożył na ręce komendanta Policji - również uczestnika naszego Orszaku. Zapowiedział również kontynuację w następnych latach.   

   

Porządek nabożeństw

MSZE ŚWIĘTE w NIEDZIELE  I  ŚWIĘTA

8:oo  1
1:oo   17:oo

DNI  POWSZEDNIE

w okresie letnim - 18:oo

Święta Katarzyna

eKAI

Portal Katolickiej Agencji Informacyjnej