Z galerii zdięć

niedziela.pl

Wiadomości z portalu niedziela.pl niedziela.pl

Odwiedza nas 19 gości oraz 0 użytkowników.

II Niedziela Adwentu 4.12.22 r.

  1. Kończymy dziś rekolekcje adwentowe. Czy dzięki nim wyprostowaliśmy już ścieżki naszego życia? Czy prowadzą do Jezusa i wraz z Nim i Maryją do Boga?
  2. Serdeczne Bóg zapłać składamy o. Rekolekcjoniście – ks. Jarosławowi Bukowskiemu. Za głębokie, zachęcające do refleksji nauki rekolekcyjne, za serdeczność i płynące z serca ciepło. W przededniu Świąt Bożego Narodzenia życzymy ks. Jarkowi obfitości łask i błogosławieństwa Bożej Dzieciny w Nowym 2023 r. Zapewniamy  o pamięci modlitewnej. Bóg zapłać spowiednikom, Bóg zapłać Dyrekcji Szkoły Podstawowej za umożliwienie uczestniczenia dzieciom i młodzieży w rekolekcjach, nauczycielom za obecność z dziećmi w kościele i opiekę podczas rekolekcji.  Rodzicom za obecność z dziećmi i osobiste świadectwo wiary.  
  3. Wszystkim, którzy owocnie przeżyli rekolekcje, życzymy wytrwałości w pomnażaniu dobra, którym Bóg napełnił nasze serca. Unikajmy zła i grzechu, wystrzegajmy się pokus, dbajmy też solidniej o udział w niedzielnej Mszy św., a może także roratniej…?
  4. W dzisiejszą niedzielę przypada też XXIII Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z polecenia władzy duchownej specjalną zbiórką do puszek przed kościołem wspieramy Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
  5. Wszystkich parafian: dzieci (z lampionami!), młodzież i dorosłych zachęcamy do licznego udziału w Roratach, sprawowanych w naszej parafii codziennie o godz. 7.00. Rodziców lub dziadków prosimy, by w miarę swoich możliwości zechcieli dzieciom towarzyszyć im w drodze do kościoła. Dla dzieci są pamiątkowe karteczki za udział. Przewodnikiem na drodze roratniej jest tata Maryi i jednocześnie  dziadek Jezusa - św. Joachim. Po południu msza św. adwentowa o godz. 17.00.
  6. We wtorek, 6 grudnia, w liturgii przypada wspomnienie Świętego Mikołaja, biskupa. To dzień, kiedy obdarowujemy się prezentami. Niech nie zabraknie życzliwości i dobroci wobec wszystkich, szczególnie najbardziej potrzebujących.
  7. W czwartek, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pochylamy się nad tajemnicą wiary, która mówi, że Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. Kościół uczy także, że Matka Boża nie popełniła żadnego grzechu uczynkowego. Właściwą rangę uroczystość ta otrzymała wówczas, gdy dogmat o Niepokalanym Poczęciu Maryi ogłosił papież Pius IX w 1854 roku. To o tym dniu Matka Boża powiedziała do włoskiej pielęgniarki: „pragnę, aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe obchodzono uroczyście Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą wielkie i liczne nawrócenia. O godzinie 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość do adoracji do godz. 13.00. Zachęcamy również do jedności modlitewnej w naszych domach. Prośmy naszą Najlepszą Matkę o wstawiennictwo u Jej Syna we wszelkich potrzebach, zwłaszcza o wytrwałość w walce z grzechami.
  8. Za tydzień o godz. 11.00 msza św. z udziałem dzieci, po mszy św. spotkanie dla dzieci kl. III i ich rodziców. 
  9. Odwiedziny chorych będą 20 grudnia od godz. 9.00. Prosimy o zgłoszenia swoich bliskich.
  10. Parafialne Koło Caritas oraz KGW organizują akcję pomocową dla Ukrainy, mieszkańców Chersonia i Żytomierza. Serdeczne Bóg zapłać za przyniesione dary spożywcze i chemiczne, jak również za złożone ofiary do puszki na ten cel.

Porządek nabożeństw

MSZE ŚWIĘTE w NIEDZIELE  I  ŚWIĘTA

8:oo  1
1:oo   17:oo

DNI  POWSZEDNIE

w okresie letnim - 18:oo

Święta Katarzyna

eKAI

Portal Katolickiej Agencji Informacyjnej