V niedziela zwykła 9.02.20 r.

  1. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu św., odbędzie się w niedzielę po feriach.  
  2. We wtorek, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Wzywała do modlitwy oraz pokuty. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji.
  3. Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorego. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych. W naszym kościele Mszę Świętą ze specjalnym nabożeństwem dla chorych będziemy sprawowali w niedzielę 16 lutego o godz. 11.00. Serdecznie proszę o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni. W mszy św. wezmą udział uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej ze Świeszewa. Zaprezentują okolicznościowy program poświęcony chorym. 
  4. W każdą środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  5. W piątek, 14 lutego, obchodzimy święto Świętych Cyryla i Metodego. Żyli w IX wieku, pochodzili z miasta Saloniki w cesarstwie bizantyńskim. Znali wiele języków, dzięki czemu podjęli wiele udanych wypraw misyjnych, m.in. do Bułgarii i na Morawy. Wprowadzili do liturgii język słowiański, pisany przystosowanym alfabetem greckim, używany w Kościołach wschodnich do dziś. Cyryl przetłumaczył na ten język Pismo Święte. W 1980 roku papież Jan Paweł II ogłosił Świętych Cyryla i Metodego współpatronami Europy.
  6. Tego samego dnia tradycja wspomina Świętego Walentego, kapłana rzymskiego, który w 269 roku poniósł śmierć męczeńską, gdyż mimo tortur nie chciał wyrzec się Chrystusa. Wspominany jest jako m.in. patron zakochanych. Niech to będzie okazja także do modlitwy, podziękowania Panu Bogu za miłość, którą nas obdarzył, i za bliskich, którzy nas kochają. Pamiętajmy też o narzeczonych z naszej wspólnoty parafialnej i prośmy, aby ich wzajemna miłość umacniała się i aby z Bogiem weszli na wspólną drogę życia.
  7. W płockim klasztorze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, 22 lutego 1931 r. Jezusa Miłosierny objawił się po raz pierwszy św. s. Faustynie Kowalskiej. Podczas tego objawienia Faustyna  otrzymała polecenie namalowania obrazu z podpisem: Jezu, ufam Tobie. Również tutaj usłyszała od Jezusa słowa odnoszące się do ustanowienia święta Bożego Miłosierdzia. 22 lutego br. Płocku obchodzone będą uroczystości w 89 rocznicę objawień. Parafia św. Wojciecha organizuje wyjazd. Koszt 40 zl. Są wolne miejsca. Zgłoszenia po mszach św. w zakrystii.
  8. Beatyfikacja Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego odbędzie się 7 czerwca w Warszawie. Organizujemy wyjazd na beatyfikację. Zgłoszenia do księży po mszach św. lub w kancelarii.
  9. Pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 7 – 14 listopada. Szczegóły w gablocie oraz na stronie internetowej parafii. Zapisy do końca marca.

Porządek nabożeństw

MSZE ŚWIĘTE w NIEDZIELE  I  ŚWIĘTA

8:oo  1
1:oo   17:oo

DNI  POWSZEDNIE

w okresie letnim - 18:oo

Święta Katarzyna

eKAI

Portal Katolickiej Agencji Informacyjnej