Z galerii zdięć

niedziela.pl

Wiadomości z portalu niedziela.pl niedziela.pl

Odwiedza nas 5 gości oraz 0 użytkowników.

XIV niedziela zwykła 7.07.24 r.

 1. Dziś kolejna lipcowa niedziela. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane powagą i należną czcią dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.
 2. W sobotę, 13 lipca, zapraszamy na nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej na godz. 16.30,  zakończone procesją z figurą MB Fatimskiej. Prosimy o przyniesienie świec.    
 3. W niedzielę, 14 lipca, odbędzie się XXXIII Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. Organizowany jest wspólny wyjazd autokarem. Koszt 90 zł. Zapisy w kancelarii lub w zakrystii lub
  u p. Grażyny w sklepie obuwniczym w Nasielsku. Wyjazd o godz. 4.15 z parkingu. O godz. 4.30 wyjazd z Nasielska. 
 4. Wakacyjne miesiące to także czas wytężonej pracy na polach. Wypraszajmy u Boga dar sprzyjającej pogody na czas żniw oraz obfite plony.
 5. 5.      W czas wakacji w Polsce wpisuje się ruch pielgrzymkowy. Tegoroczna 43. Piesza Pielgrzymka
  z Płocka na Jasną Górę
  wyruszy 6 sierpnia pod hasłem: „Budujemy wspólnotę Kościoła” i będzie wędrowała przez 9 dni. Przewodnikiem nasielskiej grupy jest ks. Wojciech Nikodymczuk wikariusz z Modlina. Zapisy na pielgrzymkę w kancelarii od następnej niedzieli. Bliższe informacje nt. Pielgrzymki na stronie i na facebooku. Tam też informacje od przewodnika grupy błękitnej.
 6. 6.      Zachęcamy też wszystkich – jak co roku – do duchowego pielgrzymowania. Zapisy w zakrystii, przy zapisiekażdy otrzyma modlitewnik pielgrzymkowy.Tradycyjnie Pielgrzymi Duchowi otrzymają kartkę z pozdrowieniami od pieszych pielgrzymów
 7. Kancelaria parafialna czynna w wakacje w czwartki i piątki po wieczornej mszy św. do godz. 19.30,
  w soboty od godz. 8.00 do 9.00
 8. Z naprawą dzwonów i „melodyjek” jeszcze trochę poczekamy. Może uda się w tym tygodniu.
 9. Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego
  i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery, telefony komórkowe etc.). Zbiórka będzie odbywać się: do dnia 9 lipca do godziny 14.30.  Miejsce zbiórki: plac przed starą kaplica. Na stoliku z tyłu ulotki do pobrania.
 10. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymko-wycieczką na Litwę w sierpniu. Zachęcamy do udziału. Osoby, które już się zgłosiły prosimy o dokonanie wpłaty do końca lipca.

Porządek nabożeństw

MSZE ŚWIĘTE w NIEDZIELE  I  ŚWIĘTA

8:oo  1
1:oo   17:oo

DNI  POWSZEDNIE

w okresie letnim - 18:oo

Święta Katarzyna