V Niedziela Wielkiego Postu 26.03.23 r.

 1. Od dzisiejszej – piątej niedzieli Wielkiego Postu – zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.
 2. Zapraszamy na Wielkopostne nabożeństwa pokutne:
  • DROGA  KRZYŻOWA – w piątek o godz. 17.00 .
  • GORZKIE ŻALE – w niedzielę o godz. 16.30 z kazaniem pasyjnym i msza św. bez homilii.
 1. Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny, przy spełnieniu zwykłych warunków. Ofiary zbierane w piątki Wielkiego Postu przeznaczamy na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 2. Wszystkich, którzy nie skorzystali dotąd z sakramentu pokuty, prosimy, by nie odkładać jej na później a zwłaszcza na ostatnie dni przed Świętami. Spowiadamy codziennie przed mszami św. Osoby starsze i chore odwiedzimy z posługą sakramentalną: Ks. Proboszcz w czwartek 30 marca, a  ks. Artur w piątek 31 marca.  Prosimy o zgłoszenia podopiecznych w kancelarii lub zakrystii. 
 3. Za tydzień Niedziela Męki Pańskiej – Niedziela Palmowa. Podczas każdej mszy św.  błogosławieństwo palm. Przed godziną 11.00 odbędzie się procesja z palmami wokół świątyni. Niedziela Palmowa, to także Światowy Dzień Młodzieży. Pamiętajmy o młodych w modlitwie.
 4. Niedziela Palmowa przypada w tym roku 2 kwietnia. To dzień kolejnej rocznicy śmierci św. Jana Pawła II. Serdecznie zapraszamy na modlitewne czuwanie upamiętniające naszego wielkiego rodaka. Niech będzie - jak napisał kard. Stanisław Dziwisz w oświadczeniu 9 marca br. - wyrazem „wdzięczności Ojcu Świętemu za wolność, za podtrzymywanie wiary i budzenia nadziei, za jego życie, bez reszty oddane Bogu i umiłowanej ojczyźnie” i wyrazem naszej solidarności z wszystkimi, którzy stają po stronie św. JPII. JP II odszedł do Domu Ojca 2 kwietnia 2005 r. o godz. 21.37. Zapraszamy na wspólną modlitwę 2 kwietnia na godz. 20.30 - różaniec i Apel Jasnogórski.  W kościele i przy pomniku. Prosimy o przyniesienie świec lub zniczy.
 5. W związku ze zmianą czasu na letni, do Niedzieli Palmowej msze św. będą o godz. 17.00 a w Wielkim Tygodniu już o 18.00. Modlitwa różańcowa o godz. 17.30.
 6. W miniony piątek, 24 marca, odprawiliśmy nabożeństwo Drogi Krzyżowej idąc ulicami Starych i Nowych Pieścirogów, z dużym Krzyżem na ramionach. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim uczestnikom tej wyjątkowej Drogi Krzyżowej - czytającym rozważania, niosącym krzyż grupom duszpasterskim i mieszkańcom wszystkich wiosek naszej parafii. Bóg zapłać Policji za troskę o nasze bezpieczeństwo. Podziękowania składam na ręce pana Komendanta, Dariusza Leszczyńskiego.
 7. Organizujemy pielgrzymkę do sanktuariów Francji - Lourdes i La Salette w dniach  19 - 28 września. Szczegóły na stronie internetowej parafii. Zapisy do końca maja. 

Porządek nabożeństw

MSZE ŚWIĘTE w NIEDZIELE  I  ŚWIĘTA

8:oo  1
1:oo   17:oo

DNI  POWSZEDNIE

w okresie letnim - 18:oo

Święta Katarzyna

eKAI

Portal Katolickiej Agencji Informacyjnej