REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 16 - 19.03. 2023

Zakończyliśmy rekolekcje wielkopostne. Serdecznie dziękujemy o. Władysławowi Surdyce, Redemtoryście ze Skarżysko-Kamiennej za duchowe przygotowywanie nas do radosnego przeżycia Świąt Wielkanocnych.

Rekolekcje rozpoczęły spotkania dla dzieci - w czwarte i w piątek. Ojciec rekolekcjonista przypomniał o najważniejszych przykazaniach - miłości oraz mówił o wierze, podpowiadając dzieciom jak ją wyrażać i jak dawać świadectwo wierze. Zachęcał do aktywnego zaangażowania w rekolekcje zadając pracę domową - narysowanie naszego kościoła lub serca, które wyraża naszą miłość do Boga i człowieka. Zadał też dzieciom zagadkę: „co to za ptak, który śpiewał tak, że aż skała zapłakała?”. Następnego dnia nagrodził wszystkich, którzy wzięli udział w tych konkursach. W tym miejscu dziękujemy Dyrekcji Szkoły Podstawowej, nauczycielom i katechetom za pomoc w organizacji rekolekcji dla dzieci  i młodzieży.

W piątek wszyscy przeżyliśmy rekolekcyjną drogę krzyżową i wysłuchaliśmy nauk rekolekcyjnych, przystępując licznie do sakramentu pokuty. W sobotę ważnym wydarzeniem był sakrament chorych, który przyjęło wielu parafian podczas mszy św. o godz. 11.00

W niedzielę za przeprowadzone rekolekcje o. Rekolekcjoniście podziękowały dzieci i dorośli.

Porządek nabożeństw

MSZE ŚWIĘTE w NIEDZIELE  I  ŚWIĘTA

8:oo  1
1:oo   17:oo

DNI  POWSZEDNIE

w okresie letnim - 18:oo

Święta Katarzyna

eKAI

Portal Katolickiej Agencji Informacyjnej