Niedziela Chrztu Pańskiego
- Dziś obchodzimy święto Chrztu Pańskiego. Chrzest Chrystusa także jest objawieniem – epifanią. Jezus, który staje w szeregu ludzi grzesznych i pragnie przyjąć chrzest nawrócenia z rąk Jana Chrzciciela, objawia się światu jako umiłowany Syn Boga, naznaczony mocą Ducha świętego, który przychodzi, by objawić Boga światu.
- Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, warto zdać sobie sprawę, że poprzez własny chrzest stałem się dzieckiem Bożym, nowym stworzeniem, przeznaczonym do nowego, lepszego – świętego życia. W tym sakramencie otrzymaliśmy godność przybranego dziecka Bożego i dar Bożej miłości. Zostaliśmy włączeni do wspólnoty Kościoła. Przyjęcie chrztu jest dla nas jednocześnie wielkim zobowiązaniem. Warto zatem, aby ta niedziela stała się okazją do wyrażenia wdzięczności za dar Bożego dziecięctwa. Warto też przypomnieć sobie datę i miejsce naszego chrztu. Pamiętajmy także w modlitwach o naszych rodzicach chrzestnych i wszystkich tych, którzy mieli wpływ na przekazywanie nam wiary.
- Niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Narodzenia Pańskiego. Zgodnie z dawną polską tradycją przedłużamy okres śpiewania kolęd, do święta Ofiarowania Pańskiego 2 lutego. Do tego dnia w naszej świątyni pozostanie również dekoracja świąteczna.
- Zamiast wizyty kolędowej zapraszamy mieszkańców poszczególnych wiosek i ulic na Mszę św. w Waszej intencji, w wyznaczone dni, na godz. 17.00. Na zakończenie Mszy św. odmawiamy modlitwę nad zebranymi i pozostałymi w domach mieszkańcami, zwłaszcza chorymi i udzielamy błogosławieństwa. Msze św. transmitujemy na YouTube – dla tych, którzy nie będą mogły być w kościele. Jeśli ktoś nie ma w domu wody święconej, to prosimy, aby przynieść wodę w małej buteleczce do kościoła i w czasie Mszy św. ją poświęcimy. Po przyjściu z Mszy św. do domu organizujemy spotkanie w rodzinie – propozycję przekazujemy podczas mszy św. w kościele. Jest też na stronie internetowej parafii. Możemy także złożyć ofiarę kolędową lub na potrzeby parafii. Prosimy, by były składane w podpisanych kopertach. Ofiarę można złożyć również w formie wpłaty na konto parafialne z określeniem celu złożonej ofiary – na kościół czy jako ofiara kolędowa.
- Mamy świadomość, że będą osoby, zwłaszcza starsze i samotne, które nie przybędą do kościoła. Dla nich wydamy kartki z propozycją wieczoru kolędowego dla osoby samotnej. Najlepiej przez sąsiadów. Jeśli nikomu z rodziny nie będzie pasował wyznaczony termin, oczywiście może przybyć innego dnia. Podobnie spotkanie domowe – może być również innego dnia. Ważne, by się odbyło przy udziale –
w miarę możliwości – całej rodziny. - Plan spotkań kolędowych w kościele dla rodzin z ulic:
Poniedziałek, 11 stycznia – Pieścirogi Nowe: Kolejowa, Perłowa, Koralowa, Orzeszkowej i Kochanowskiego
Wtorek, 12 stycznia – Pieścirogi Stare: Storczykowa, Irysowa, Narcyzowa, Parkowa, Różana, Poziomkowa, Dom Nauczyciela
Środa, 13 stycznia – Pieścirogi Nowe: Konopnickiej Sienkiewicza i Reja; Mogowo 1,2,3,4,5,6
Czwartek, 14 stycznia – Nowe Pieścirogi, ul. Diamentowa
Piątek, 15 stycznia – Pieścirogi Nowe, ul. Bursztynowa i Złota
Sobota, 16 stycznia godz. 11.00 – Stare Pieścirogi, Mogowo, Siennica, ul. Siennicka i Ogrodowa
Sobota, 16 stycznia, godz. 15.00 – Dębowa Łąka, Chlebiotki, Mokrzyce Włościańskie, Kosewo
Poniedziałek, 18 stycznia – Stare Pieścirogi, Sikorskiego (łącznie z blokiem nr) i Wysockiego, Maczka, Zamojskiego, Maczka, Hubala, Mogowo, ul. Przytorowa