Z galerii zdięć

niedziela.pl

Wiadomości z portalu niedziela.pl niedziela.pl

Odwiedza nas 63 gości oraz 0 użytkowników.

II niedziela po Bożym Narodzeniu 3.01.21 r.

  1. W środę, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie  z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (C + M + B), dodając cyfry roku Pańskiego. Ten zapis tłumaczymy też jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: „Christus mansionem benedicat”. Takie oznakowanie drzwi naszych domów to świadectwo wiary wobec naszych braci i sióstr. Msze św. wg porządku niedzielnego.
  2. Uroczystość Objawienia Pańskiego to także Misyjny Dzień Dzieci. Modlitwą otaczamy wszystkich misjonarzy i misjonarki, modlimy się o liczne  i święte powołania kapłańskie i misyjne, może także z naszej parafii, aby dobra nowina  o zbawieniu przyniesionym przez Pana Jezusa – Wcielone Słowo Boże – skutecznie dotarła na wszystkie krańce świata, do wszystkich narodów i ludzi spragnionych i poszukujących Pana Boga. Zebrane ofiary przeznaczone są na Krajowy Fundusz Misyjny.
  3. W tym roku nie będzie też tradycyjnego OTK. Organizujemy tzw. Święty Wieczór – nawiązujący do tradycji spotkań kolędowych w wieczór poprzedzający święto Trzech Króli,  a więc 5 stycznia po mszy św. wieczornej. Zapraszamy na wspólne – wraz z królami – kolędowanie. Oba te wydarzenia będziemy transmitować na kanale Youtube. Link do transmisji na stronie parafialnej.
  4. Organizujemy też mini Orszak w Uroczystość Objawienia Pańskiego podczas mszy św. o godz. 11.00. Na tą eucharystię przybędą Królowie. Po wejściu do świątyni królowie oddadzą hołd Bożej Dziecinie i złożą dary – złoto, mirrę i kadzidło. Wraz z nimi będziemy oddawać pokłon Bożej Dziecinie.
  5. Wszystkich uczestników Świętego Wieczoru we wtorek 5 stycznia i liturgii Objawienia Pańskiego, 6 stycznia o godz. 11.00 zachęcamy nie tylko do udziału, ale też, by podobnie jak przed rokiem,  przebrali się np. za pastuszków, królów, rycerzy, czy też współczesnych wędrowców podążających wraz z Królami za Betlejemską Gwiazdą. Kto zachował koronę sprzed roku, może w niej przyjść. Ci, co nie będą mieli, otrzymają przy wejściu do świątyni. Mamy nadzieję, że dla wszystkich starczy. Dla dzieci będą orszakowe lizaki i krówki.
  6. Nie będzie w tym roku wizyty duszpasterskiej w tradycyjnej formie. Będziemy zapraszać mieszkańców poszczególnych wiosek i ulic na Mszę św. w Waszych intencjach, w wyznaczone dni, na godz. 17.00. Zgodnie z ograniczeniem sanitarnym, a więc w granicach 40 – do 50 osób. Teoretycznie 1 osoba z rodziny. Na zakończenie Mszy św. odmówimy modlitwę nad zebranymi i pozostałymi w domach mieszkańcami, zwłaszcza chorymi i udzielimy błogosławieństwa. Msze św. będziemy transmitować na YouTube – dla tych, którzy nie będą mogły być w kościele. Jeśli ktoś nie ma w domu wody święconej, to prosimy, aby przynieść wodę w małej buteleczce do kościoła i w czasie Mszy św. ją poświęcimy. Po przyjściu z Mszy św. do domu organizujemy spotkanie w rodzinie. Prosimy, by były składane w podpisanych kopertach – odnotujemy złożoną ofiarę w kartotece parafialnej. Oczywiście ofiarę można złożyć również w formie wpłaty na konto parafialne z określeniem celu złożonej ofiary – na kościół czy jako ofiara kolędowa.
  7. Spotkania kolędowe rozpoczniemy od jutra. Zapraszamy na mszę św. mieszkańców Pieścirogów Nowych z ul. Szmaragdowej, Szafirowej i Onyksowej.
  8. Na spotkanie domowe przeznaczmy taką ilość czasu, aby bez pośpiechu przeżyć domową liturgię. Na czas modlitewnego spotkania w domu wyłączcie telefon, komputer, telewizor i radio. Dobrze jest posprzątać mieszkanie, a także ubrać się tak, by pokazać swoim strojem, że chcecie przeżyć ważne spotkanie religijne. Przygotujcie stół tak, żeby w domu było świątecznie: przykryty białym obrusem, z pasyjką, kropidłem, naczyniem z wodą święconą, Pismem św., śpiewnikami z kolędami, świecami, lampkami na choince. Na stole nie powinny znajdować się inne, niepotrzebne przedmioty. Należy wyznaczyć osobę, która poprowadzi wasz wieczór kolędowy, najlepiej gdyby to byli rodzice lub najstarszy z domowników. Każdy członek rodziny może też przygotować i w odpowiednim momencie dodać własne intencje modlitwy. Propozycję wieczoru kolędowego otrzyma przedstawiciel rodziny obecny na mszy św. Będzie też zamieszczona w Internecie. Mamy świadomość, że będą osoby, zwłaszcza starsze i samotne, które nie przybędą do kościoła. Sołtysów wiosek prosimy o zorientowanie się, ile będzie takich osób z poszczególnych wiosek czy ulic. Dla nich wydamy kartki z propozycją wieczoru kolędowego dla osoby samotnej. Przez sołtysów lub przez sąsiadów. Jeśli nikomu z rodziny nie będzie pasował wyznaczony termin, oczywiście może przybyć innego dnia. Podobnie spotkanie domowe – może być również innego dnia. Ważne, by się odbyło przy udziale – w miarę możliwości – całej rodziny.
  9. Gdyby jakaś rodzina chciała zaprosić księdza z wizytą – jest to możliwe, ale zaproszenie musi skierowane osobiście.
  10. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. Podczas Mszy św. o godz. 17.00 pomodlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Takich będziemy mieli kapłanów, jakich wymodlimy. podczas adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 19.00.
  11. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego

Porządek nabożeństw

MSZE ŚWIĘTE w NIEDZIELE  I  ŚWIĘTA

8:oo  1
1:oo   17:oo

DNI  POWSZEDNIE

w okresie letnim - 18:oo

Święta Katarzyna