II niedziela zwykła 19.01.20 r.

  1. W dniach od 18 do 25 stycznia w całym Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Życzliwymi bądźmy”. Uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby każdego dnia wypełniać polecenie Pana Jezusa: abyśmy byli jedno! W to wielkie nawoływanie Kościoła do jedności włączmy nasze osobiste modlitwy. Niech będą one skromnym wkładem w dzieło ekumenizmu. Zatroszczymy się również o zgodę w rodzinach i w najbliższym sąsiedztwie.  
  2. We wtorek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w środę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do domu Ojca. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.
  3. Przypominam, że codziennie półgodziny przed wieczorną mszą św. trwa modlitwa różańcowa. Przewodniczą jej koła Żywego Różańca. W poniedziałek – Morgi, wtorek – Mogowo, w środę – Nowe Pieścirogi, w czwartek – Stere Pieścirogi, w sobotę Koło Przyjaciół Radia Maryja. Zachęcamy do włączania się w tą piękną modlitwę. We wszystkich objawieniach prosiła o nią  Matka Boża. Zachęcamy wszystkich członków, by w dzień, kiedy prowadzi Koło Różańcowe z danej wioski, w miarę możliwości uczestniczyli w tej modlitwie w kościele. Zachęcamy również do tej modlitwy wszystkich parafian. Wiele tą modlitwą możemy wyprosić. Może wiec warto choć raz w tygodniu przyjść na wspólną modlitwę.  
  4. Za tydzień, w trzecią niedzielę zwykłą, która przypada w tym roku 26 stycznia, po raz pierwszy obchodzić będziemy w Kościele Niedzielę Słowa Bożego. Ustanowił ją papież Franciszek listem apostolskim w formie motu proprio „Aperuit Illis”, opublikowanym 30 września 2019 roku.
  5. Zakończymy w tym tygodniu wizytę duszpasterską. Pamiętajmy, że kapłan przychodzi do naszych domów i mieszkań, a przede wszystkim do rodzin z Bożym błogosławieństwem. Zachęcamy do rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o sprawach całej naszej wspólnoty parafialnej. Prosimy o zgłaszanie swoich uwag i spostrzeżeń. Plan wizyty w gablocie i na stronie internetowej parafii. Serdecznie prosimy też o przybycie po księdza z pierwszego domu czy mieszkania kolędowego.
  6. Jeżeli ze względu na czas pracy lub inne przeciwności ktoś nie może przyjąć kapłana w wyznaczonym czasie, prosimy o zgłoszenie tego w zakrystii lub w kancelarii parafialnej, tak, aby wspólnie ustalić inny, dogodny czas.
  7. Podczas kolędy sprawy kancelaryjne proszę załatwiać przed lub bezpośrednio po mszy św. W sprawach bardzo pilnych, np. pogrzebu prosimy o telefon.
  8. Organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 7 – 14 listopada. Szczegóły w gablocie oraz na stronie internetowej parafii.

Porządek nabożeństw

MSZE ŚWIĘTE w NIEDZIELE  I  ŚWIĘTA

8:oo  1
1:oo   17:oo

DNI  POWSZEDNIE

w okresie letnim - 18:oo

Święta Katarzyna

eKAI

Portal Katolickiej Agencji Informacyjnej