Uwaga
 • Lack of access rights - File '/images/posani.jpg'
 • Lack of access rights - File '/images/posani.jpg'
Błąd
 • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego
 • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego

XXIII niedziela zwykła 4.09.22 r.

 1. Dziś dwudziesta trzecia niedziela w ciągu roku kościelnego. Sprawując tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, uwielbiliśmy Boga i zaczerpnęliśmy ze źródła Bożej łaski. Niech te dary umacniają nas na drogach codziennego życia i dawania świadectwa naszej bliskości z Bogiem.
 2. Dzieci i młodzież rozpoczęły nowy rok szkolny i katechetyczny. W roku szkolnym w drugą i trzecią niedzielę każdego miesiąca dzieci będą miały swoją mszę św. tzn. z oprawą liturgiczną przygotowywaną przez dzieci pod kierownictwem katechetów oraz z homilią adresowaną do nich.
 3. Dzieci będą otrzymywały po mszach św. karteczki – pamiątki uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej, które wklejają do zeszytu z religii. Dzieci z klas Komunijnych – kl. III i IV do specjalnych książeczek. Pani katechetka rozda je na lekcjach religii. Pierwsza karteczka – już dziś.
 4. W następną niedzielę na Mszy Świętej o godz. 11.00 pragniemy otoczyć szczególną modlitwą dzieci, które w tym roku rozpoczęły naukę w szkole. Podczas tej eucharystii będzie poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla pierwszoklasistów. Zapraszamy dzieci i ich rodziców. Po mszy św. spotkanie dla dzieci rozpoczynające przygotowanie do Pierwszej Komunii św. i Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego oraz dla ich rodziców.  
 5. Dzieci i młodzież zachęcamy do spowiedzi na początek roku szkolnego. Możliwość codziennie od 17.30.
 6. Zachęcamy dziewczynki (także chętnych chłopców) do śpiewu w scholi parafialnej. Chłopców - do służby ministranckiej. Do służby przy ołtarzu zapraszamy chłopców po Pierwszej Komunii Świętej oraz chętnych młodszych, aby w grupie kandydatów przygotowywali się do obowiązków ministrantów. Prosimy rodziców o pomoc - zachętę swoich synów do zapisu i wsparcie przynajmniej na początku służby. Spotkanie scholi i ministrantów w soboty o godz. 10.00.          
 7. Z dniem 1 września rozpoczyna działalność Przedszkole w nowym budynku. To też dobra okazja, by pomyśleć o katechezie wśród przedszkolaków. Tym bardziej, że został tam przeniesiony oddział 6-latków. Po konsultacji z wydziałem Katechetycznym Kurii Diecezjalnej w Płocku i Panią Dyrektor Przedszkola informuję, ze katecheza będzie możliwa wśród 5-latków, oczywiście na prośbę rodziców.
 8. W czwartek, 8 września, przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W Polsce ten liturgiczny obchód nazywany jest popularnie świętem Matki Bożej Siewnej. Przez wstawiennictwo Maryi będziemy modlić się za wszystkich pracujących na roli, aby ich praca i trud wydawały błogosławione owoce. Msze Święte o godz. 18.00. Jeżeli rolnicy przyniosą ziarno, będzie podczas mszy św. pobłogosławione.
 9. Za tydzień rozpoczniemy w kościele XII Tydzień wychowania pod hasłem „Ja jestem drogą i prawdą, i życiem”. Tydzień Wychowania potrwa od 11 do 17 września.
 10. Zapraszamy do włączenia się w działalność naszych parafialnych wspólnot, w których można pogłębiać swoją formację duchową i służyć innym. W naszej parafii działają:  ministranci, schola dziecięca, Liturgiczna Służba Ołtarza, parafialny zespół charytatywny, Kościół Domowy, Apostolat Margaretka i jest także możliwość włączenia się do Apostolatu dusz czyśćcowych. O szczegóły można zapytać księży lub liderów grupy. Serdecznie zapraszamy.  
 11. Spotkanie dla pielgrzymów do Fatimy - w środę 7 września po mszy św.
 12. Pielgrzymka do Gietrzwałdu, w sobotę 10 września. Wyjazd o godz. 7.00 z parkingu przed kościołem. Są jeszcze wolne miejsca
 13. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w sobotę 10 września o godz. 15.00. Obowiązkowe.

Porządek nabożeństw

MSZE ŚWIĘTE w NIEDZIELE  I  ŚWIĘTA

8:oo  1
1:oo   17:oo

DNI  POWSZEDNIE

w okresie letnim - 18:oo

Święta Katarzyna