Uwaga
 • Lack of access rights - File '/images/posani.jpg'
 • Lack of access rights - File '/images/posani.jpg'
Błąd
 • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego
 • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego

XXII niedziela zwykła 27.08.22 r.

 1. Przed nami ostatnie dni sierpnia – miesiąca trzeźwości. Wszystkim, którzy pozytywnie odpowiedzi na Apel naszych Biskupów serdecznie dziękujemy i życzymy pielęgnowania życia w trzeźwości.
 2. To także ostatnie dni wakacyjnego odpoczynku. Dziękujemy Bogu za czas wakacji i urlopów, za wszelkie dobro, którego doświadczyliśmy w tym czasie, i za ludzi, których Bóg postawił na naszej drodze.
 3. Dożynki to dziękczynienie Bogu za wszelkie zbiory – zboża, owoce, warzywa, zioła. Z inicjatywy KGW dziś dożynki parafialne. Msza św. dziękczynna o godz. 11.00. Po mszy św. Festyn organizowany przez KGW. Będzie co zjeść i wypić oraz niespodzianki. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.
 4. W trakcie trwania festynu dożynkowego, Koło Gospodyń Wiejskich będzie zbierało podpisy po petycją do Burmistrza o powstanie w naszej miejscowości obiektu, który będzie spełniał funkcję np. klubu Seniora, miejsce spotkań Koła Gospodyń Wiejskich, jak również miejsca spotkań mieszkańców i młodzieży. KGW pragnie, by taki obiekt służył nie tylko mieszkańcom Pieścirogów, ale też okolicznym wsiom, gdyż w naszych stronach brak jest takiego miejsca.
 5. W czwartek, 1 września, początek nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, wychowawców i nauczycieli na Mszę Świętą o godz. 8.00. Będziemy prosili o Boże błogosławieństwo na trud pracy i nauki w nowym roku szkolnym. Można będzie skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania przed Msza Świętą.
 6. Z dniem 1 września rozpoczyna działalność Przedszkole w nowym budynku. To też dobra okazja, by pomyśleć o katechezie wśród przedszkolaków. Tym bardziej, że został tam przeniesiony oddział 6-latków. Po konsultacji z wydziałem Katechetycznym Kurii Diecezjalnej w Płocku i Panią Dyrektor Przedszkola informuję, ze katecheza będzie możliwa wśród 5-latków, oczywiście na prośbę rodziców.
 7. W czwartek, 1 września, przypada 83. rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą modlitewną pamięcią będziemy ogarniali wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny.
 8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek będziemy dziękować za dar Eucharystii i kapłaństwa, oraz prosić o liczne  i święte powołania kapłańskie również z naszej wspólnoty. Po mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 19.30.
 9. W pierwszy piątek września o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka do Bożego miłosierdzia i różaniec, Litania do Najświętszego Serca Jezusowego, Msza Święta.  Okazja do spowiedzi św. od godziny 17.00. Odwiedziny u chorych i seniorów naszej parafii z posługą sakramentalną od godz. 9.00.
 10. Pierwszosobotnia Msza Święta o godz. 17.00 w ich intencji członków KŻR i KPRM. Z racji na ślub nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu.
 11. Za tydzień pierwsza niedziela września. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja Eucharystyczna.
 12. Organizujemy jednodniową pielgrzymkę do Gietrzwałdu, 10 września. Oprócz sanktuarium planujemy zwiedzenie skansenu w Olsztynku. Koszt w granicach 130 zł. (przejazd autokarem zwiedzanie skansenu, przewodnik).
 13. Ktoś zamawiał intencję mszalną na 4 września na godz. 8.00. Nie wiemy kto i nie wiemy jaka to intencja. Osobę, która zamawiała intencję na ten właśnie dzień prosimy o kontakt.
 14. Ruszamy z pracą duszpasterską. Spotkanie dla ministrantów i kandydatów na ministrantów - w sobotę o godz. 10.00. Również na ta godzinę zapraszamy scholę oraz wszystkie nowe kandydatki do scholi pragnące ubogacać liturgię swoim śpiewem.   

Porządek nabożeństw

MSZE ŚWIĘTE w NIEDZIELE  I  ŚWIĘTA

8:oo  1
1:oo   17:oo

DNI  POWSZEDNIE

w okresie letnim - 18:oo

Święta Katarzyna