Z galerii zdięć

niedziela.pl

Wiadomości z portalu niedziela.pl niedziela.pl

Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.

Uwaga
 • Lack of access rights - File '/images/posani.jpg'
 • Lack of access rights - File '/images/posani.jpg'

XXI niedziela zwykła 21.08.22 r.

 1. Przed nami ostatnie dni sierpnia – miesiąca trzeźwości, a dla wielu ostatnie dni urlopów i wakacji. Starajmy się jak najlepiej wykorzystywać ten czas na pogłębienie naszych wzajemnych relacji rodzinnych czy przyjacielskich, na dobrą lekturę i budujące rozmowy.
 2. Jutro, 22 sierpnia, w liturgii przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej. Maryję możemy nazywać Królową, ponieważ jest Matką Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.
  W naszej wspólnocie parafialnej, jak co miesiąc, oddajemy szczególną cześć świętym Bożego Miłosierdzia. Maryi, Królowej Polski oraz świętym Bożego Miłosierdzia polecać będziemy
  w modlitwie wszystkie osoby zniewolone różnymi nałogami.
 3. We wtorek, 23 sierpnia, decyzją Parlamentu Europejskiego z 2008 roku obchodzony jest  Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. W Polsce obchodzony od 2011 roku.
  W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich ofiarach totalitarnych rządów, prosząc, aby miłosierny Bóg obdarzył ich łaską życia bez końca.
 4. W czwartek, 25 sierpnia, jak co miesiąc, modlitwą otaczamy dzieci poczęte i ich rodziców. Zapraszamy na wspólną modlitwę członków Duchowej Adopcji i wszystkich, którzy pragną modlić się w intencji dzieci poczętych. 
 5. W piątek, 26 sierpnia, przypada w liturgii uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Tego dnia będziemy łączyć się z Jasną Górą, gdzie znajduje się wizerunek Czarnej Madonny. Częstochowa dla nas Polaków jest wyjątkowym miejscem, duchowym sercem naszego narodu. Zapraszamy na wspólną modlitwę przez wstawiennictwo Jasnogórskiej Pani. Msza Święta w naszym kościele o godz. 18.00
 6. Z inicjatywy KGW organizujemy dożynki parafialne, które odbędą się w następną niedzielę,
  28 sierpnia o godz. 11.00. Po mszy św. Festyn organizowany przez KGW. Będzie co zjeść i wypić oraz niespodzianki. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.
 7. W trakcie trwania festynu dożynkowego, Koło Gospodyń Wiejskich będzie zbierało podpisy po petycją do Burmistrza o powstanie w naszej miejscowości obiektu, który będzie spełniał funkcję np. klubu Seniora, miejsce spotkań Koła Gospodyń Wiejskich, jak również miejsca spotkań mieszkańców i młodzieży. KGW pragnie, by taki obiekt służył nie tylko mieszkańcom Pieścirogów, ale też okolicznym wsiom, gdyż w naszych stronach brak jest takiego miejsca.
 8. Organizujemy jednodniową pielgrzymkę do Gietrzwałdu, 10 września. Oprócz sanktuarium planujemy zwiedzenie skansenu w Olsztynku. Koszt w granicach 130 zł. (przejazd autokarem zwiedzanie skansenu, przewodnik).
 9. Ktoś zamawiał intencję mszalną na 4 września na godz. 8.00. Nie wiemy kto i nie wiemy jaka to intencja. Osobę, która zamawiała intencję na ten właśnie dzień prosimy o kontakt.

Porządek nabożeństw

MSZE ŚWIĘTE w NIEDZIELE  I  ŚWIĘTA

8:oo  1
1:oo   17:oo

DNI  POWSZEDNIE

w okresie letnim - 18:oo

Święta Katarzyna

eKAI

Portal Katolickiej Agencji Informacyjnej