Z galerii zdięć

niedziela.pl

Wiadomości z portalu niedziela.pl niedziela.pl

Odwiedza nas 30 gości oraz 0 użytkowników.

Uwaga
  • Lack of access rights - File '/images/posani.jpg'
  • Lack of access rights - File '/images/posani.jpg'

XVI niedziela zwykła 17.07.22 r.

  1. W piątek, 22 lipca, wspomnienie św. Marii Magdaleny, a w naszej wspólnocie parafialnej, jak co miesiąc, wraz ze św. Faustyną, bł. Ks. Michałem Sopoćko oraz św. JPII  uczcimy Boże Miłosierdzie. Po mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu. Wspólnie będziemy wypraszać potrzebne łaski szczególnie dla osób zniewolonych różnymi nałogami.
  2. Jak co roku w pobliżu 25 lipca obchodzimy w Kościele Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa wraz z misyjną „Akcją św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy” na środki transportu dla misjonarzy. Za wstawiennictwem św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżnych będziemy się modlić za wszystkich użytkowników drogi o bezpieczne podróże dla wszystkich. Z lekkomyślnego braku odpowiedzialności należy się spowiadać i czynić poprawę. Ważnym punktem obchodów jest błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów, aby zawsze używali ich mądrze i odpowiedzialnie. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii odbędzie się  w niedzielę 24 lipca po wszystkich mszach św. Gdyby ktoś chciałby poświęcić samochód innego dnia, prosimy o zgłoszenie w zakrystii lub w kancelarii.
  3. Z inicjatywy papieża Franciszka, w niedzielę, która przypada najbliżej liturgicznego wspomnienia dziadków Pana Jezusa – jak określa się św. Joachima i Annę, rodziców Maryi, czyli również w niedzielę 24 lipca, będzie obchodzony Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin zachęca, aby ten dzień świętować przede wszystkim razem z babciami i dziadkami w rodzinach i parafiach. Chodzi o odwiedzenie swoich babć i dziadków, ale także niespokrewnionych osób starszych z terenu własnej wspólnoty. W intencji wszystkich dziadków i babć będziemy modlić się podczas wszystkich mszy św.
  4. 41. Piesza Pielgrzymka z Płocka na Jasną Górę wyruszy 6 sierpnia pod hasłem: „Powróćmy na Eucharystię” i będzie wędrowała przez wszystkie dni. Przewodnikiem nasielskiej grupy jest ks. Tomasz Dec, wikariusz z Nasielska. Już dziś ks. Tomasz zaprasza na spotkanie organizacyjne w sobotę 30 lipca, po mszy św. o godz. 18.00. Podczas potkania będzie się można zapisać. Zapisać się również można w kancelarii parafialnej codziennie po mszy św.

Porządek nabożeństw

MSZE ŚWIĘTE w NIEDZIELE  I  ŚWIĘTA

8:oo  1
1:oo   17:oo

DNI  POWSZEDNIE

w okresie letnim - 18:oo

Święta Katarzyna

eKAI

Portal Katolickiej Agencji Informacyjnej