Z galerii zdięć

niedziela.pl

Wiadomości z portalu niedziela.pl niedziela.pl

Odwiedza nas 22 gości oraz 0 użytkowników.

Uwaga
 • Lack of access rights - File '/images/posani.jpg'
 • Lack of access rights - File '/images/posani.jpg'

VIII niedziela zwykła 27.02.22 r.

 1. W ostatnią niedzielę lutego, tradycyjnie rozpoczynamy w Kościele 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: „POSŁANI + TRZEŹWI + WOLNI”. To zaproszenie do modlitwy indywidualnej i wspólnotowej o trzeźwość w naszych rodzinach. Z darem modlitwy możemy także podjąć dobrowolną abstynencję od alkoholu i innych używek nie tylko w ciągu tego wyjątkowego tygodnia, ale także na dłuższy okres (np. Wielkiego Postu) w intencji tych, którzy nadużywają alkoholu lub cierpią z powodu choroby alkoholowej najbliższych. (Parafialna Księgi Trzeźwości będzie wyłożona na stoliku z tyłu kościoła od Środy Popielcowej).
 2. We wtorek, 1 marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Od 2011 roku ma on rangę święta państwowego. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich, którzy w trudnych czasach komunistycznego reżimu podejmowali walkę o wolność i suwerenność naszej ojczyzny.
 3. W najbliższą środę, 2 marca, przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca w Kościele czas Wielkiego Postu. To dzień, kiedy wchodzimy na drogę pokuty i nawrócenia. Zewnętrznym znakiem takiej postawy jest obrzęd posypania głów popiołem. Kapłan posypując nasze głowy, wypowie słowa: „Pamiętaj, że prochem jesteś i w proch się obrócisz” (por. Rdz 3,19) lub „Nawracajcie się i wierzcie Ewangelii” (Mk 1,15). Ten starożytny gest jest wyrazem pokuty, uniżenia przed Bogiem. Msze Święte tego dnia o godz. 9.00 i 17.00. Po mszy św. wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.  
 4. W Popielec obowiązuje nas post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki należy ograniczyć co do ilości. Post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Przypominamy, że wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu włącznie, będą trwać kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
 6. Wielki Post to czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy. Ma służyć naszemu nawróceniu i  przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Przypominamy też, że Wielki Post jest tzw. czasem zakazanym dla wesel, zabaw i dyskotek. Zachęcamy również do podjęcia innych praktyk pokutnych w tym świętym czasie.
 7. Zapraszamy na Wielkopostne nabożeństwa pokutne:
   • DROGA  KRZYŻOWA – w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 16.30, a po niej msza św. wieczorna.
   • GORZKIE ŻALE – w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16.30 z kazaniem pasyjnym, po nich msza św. bez homilii.
 8. Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny, przy spełnieniu zwykłych warunków. Ofiary zbierane w piątki Wielkiego Postu przeznaczamy na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 9. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
   • w czwartek po mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu oraz modlitwa o uświęcenie kapłanów i nowe powołania do godz. 19.00
   • w piątek o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka, różaniec i litania do Serca Pana Jezusa, spowiedź święta od godz. 16.00
   • w sobotę wystawianie Najświętszego Sakramentu o godz. 16.00, nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej, wspólny różaniec i konferencja. Msza Świętej o godz.17.00 w intencji KŻR i KPRM
 10. W I Piątek Wielkiego Postu przypada Dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich. Zachęcamy do podejmowa­nia zwłaszcza w tym dniu modlitwy i dzieł pokutnych w intencji osób, które zostały skrzywdzone we wspólnocie Kościoła.
 11. Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą Wielkiego Postu i pierwszą niedzielą miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja podczas nabożeństwa Gorzkich Żali o godz. 16.30.
 12. Organizujemy pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostella w dniach 5 – 12 lipca. Szczegóły w gablocie oraz na stronie internetowej parafii. Zapisy od dzisiaj do końca marca.

 

Porządek nabożeństw

MSZE ŚWIĘTE w NIEDZIELE  I  ŚWIĘTA

8:oo  1
1:oo   17:oo

DNI  POWSZEDNIE

w okresie letnim - 18:oo

Święta Katarzyna

eKAI

Portal Katolickiej Agencji Informacyjnej