Z galerii zdięć

niedziela.pl

Wiadomości z portalu niedziela.pl niedziela.pl

Odwiedza nas 11 gości oraz 0 użytkowników.

Uwaga
  • Lack of access rights - File '/images/posani.jpg'
  • Lack of access rights - File '/images/posani.jpg'
Błąd
  • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego

V niedziela zwykła 6.02.22 r.

  1. Dziś piąta niedziela w ciągu w roku kościelnego. Dobry Bóg gromadzi nas na Świętej Wieczerzy, aby karmić słowem i Ciałem Chrystusa. W ten sposób umacnia nas na drodze naszych codziennych zmagań.
  2. W piątek, 11 lutego, wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. W 1858 r., cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym poczęciu Najświętszej Maryi Panny, w grocie Massabielle Bernadetcie Soubirous objawiła się Matka Boża, która przedstawiła się jako Niepokalane Poczęcie, oraz wezwała do nawrócenia i prosiła o modlitwę. Dziś Lourdes to jedno z najbardziej znanych sanktuariów maryjnych na świecie. Słynie z wielu pielgrzymek oraz licznych uzdrowień duszy i ciała.
  3. To także Światowy Dzień Chorego. Naszymi modlitwami otaczamy chorych i cierpiących. Zachęcamy do korzystania z daru, jakim w Kościele jest sakrament namaszczenia chorych. Jest to sakrament uzdrawiający: umacnia w słabości, a w przypadku osób, które nie mogą już skorzystać z sakramentu pokuty, także gładzi grzechy, jeżeli chory miał w sercu pragnienie pojednania się z Panem Bogiem. Pamiętajmy, aby w przypadku ciężkiej choroby bliskiej osoby nie zwlekać z troską o udzielenie jej tego sakramentu. Msza św. dla chorych i osób starszych w następną niedzielę, 13 lutego o godz. 11.00.
  4. Za tydzień 2 niedziela lutego. Z racji na końcówkę ferii przypominam, że msza św. i spotkanie formacyjne dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. zostały przeniesione na 4 niedzielę - 27 lutego. 

Porządek nabożeństw

MSZE ŚWIĘTE w NIEDZIELE  I  ŚWIĘTA

8:oo  1
1:oo   17:oo

DNI  POWSZEDNIE

w okresie letnim - 18:oo

Święta Katarzyna