Z galerii zdięć

niedziela.pl

Wiadomości z portalu niedziela.pl niedziela.pl

Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.

XXX niedziela zwykła 24.10.21 r.

 1. Dziś Światowy Dzień Misyjny, zwany w Polsce Niedzielą Misyjną. W tym roku przeżywana pod hasłem „Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy”. Rozpoczyna Tydzień Misyjny, w którym będziemy otaczać modlitwą i wsparciem materialnym szczególnie tych, którzy głoszą Chrystusa na wszystkich kontynentach świata.
 2. O godz. 11.00, msza św. dziękczynna za dar pielgrzymki do Lichenia z prośbą o opiekę Matki Bożej i Boże błogosławieństwo dla jej uczestników. Podczas mszy św. uczestnicy pielgrzymki do Kotliny Kłodzkiej i Lichenia złożą jako wyraz wdzięczności, dar ołtarza dla parafii - nowy Mszał Rzymski.
 3. Przed nami ostatni tydzień nabożeństw różańcowych. Warto zadać sobie pytania: Czy choć raz w tym miesiącu modliłem się na różańcem w intencjach swoich bliskich? Czy udało mi się zebrać rodzinę i zaprosić ją do wspólnej modlitwy?
 4. Zapraszamy na codziennie na godz. 17.00. Po nim wieczorna msza św. Jutro różaniec w intencji dzieci nienarodzonych oraz Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W soboty msza św. sobotnia o godz. 16.30, po nim różaniec. O godz. 18.00 msza św. niedzielna. W niedziele różaniec o 16.30. Zachęcamy także do wspólnego odmawiania różańca w rodzinach.
 5. Ministranci i schola mają spotkania w sobotę godz. 10.00.
 6. Pierwsze spotkanie formacyjne dla przygotowujących się do bierzmowania w sobotę, 30 października o godz. 15.00.
 7. Przyszły weekend to czas, w którym wyruszymy na groby bliskich. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Niech w te dni pamięć o zmarłych będzie wyrazem i naszej wiary w łączność z tymi, którzy przed nami odeszli do wieczności. Z wdzięczności za trud ich codziennego życia i poświęcenie dla nas, za wszelkie dobro kiedyś od nich otrzymane, zanieśmy im dar modlitwy, a zwłaszcza dar ofiary Mszy Świętej.
 8. W poniedziałek, 1. listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to święto nakazane i dzień wolny od pracy. Msza św. tylko o godz. 8.00.  W Nasielsku o godz. 10.30 procesja wokół cmentarza, a po niej msza św. o godz. 11.00.
 9. We wtorek, 2. listopada,wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Modlimy się za dusze czyśćcowe, by przez proces oczyszczenia jak najrychlej dostali się do nieba. Msze św. o godz. 9.00 i 17.00. Po mszy św., o godz. 9.00 nabożeństwo za zmarłych, a po wieczornej mszy św. ostatni wspólny różaniec za zmarłych. Imiennie ogarniemy modlitwą osoby zmarłe w ciągu ostatnich 5 lat.
 1. Nadchodzący listopad to miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy wypominki roczne. Ofiara podobnie jak w roku ubiegłym: za jedną osobę (imię i nazwisko) – 40 zł., za samo nazwisko np. z rny Wiśniewskich – 50 zł.
 2. Od 1 do 8 listopada włącznie można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.
 3. Krajowe Duszpasterstwo Kolejarzy informuje o Ogólnopolskiej Pielgrzymce Kolejarzy i ich rodzin na Jasną Górę w dniach 6 - 7 listopada. Podobnie jak w latach ubiegłych zostaną uruchomione pociągi pielgrzymkowe tam i z powrotem. Kiedyś kolejarze z naszej parafii brali co roku w niej udział. Jeśli byliby chętni na udział w pielgrzymce, proszę o zgłoszenia do przyszłej niedzieli. Chętnie się z Wami wybiorę. Zaproszenie i program w gablocie i na stronie internetowej parafii.
 4. Burmistrz Nasielska informuje o o utrudnieniach w ruchu drogowym w Nasielsku w dniach 31 października - 1 listopada w związku ze Świętem Wszystkich Świętych. Treść informacji w gablocie, w gazetce i na stronie internetowej parafii.

Porządek nabożeństw

MSZE ŚWIĘTE w NIEDZIELE  I  ŚWIĘTA

8:oo  1
1:oo   17:oo

DNI  POWSZEDNIE

w okresie letnim - 18:oo

Święta Katarzyna

eKAI

Portal Katolickiej Agencji Informacyjnej