Z galerii zdięć

niedziela.pl

Wiadomości z portalu niedziela.pl niedziela.pl

Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.

XXVIII niedziela zwykła 10.10.1021 r.

 1. Obchodzimy dziś 21. Dzień Papieski przeżywany w tym roku pod hasłem „Nie lękajcie się”,   a sobotę, 16 października a dzień powołania Świętego Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Dziękując Bogu za posługę papieża Polaka, prosimy o jego wstawiennictwo.
 2. Swoimi ofiarami do puszek po mszach św. wspieramy dziś Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II. Głównym celem fundacji jest promowanie nauczania papieża Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury. Z tych środków m.in. fundowane są stypendia dla uzdolnionej, a pochodzącej z ubogich rodzin młodzieży.
 3. Dziś o godz. 11.00 msza św. z udziałem dzieci i z homilią do nich adresowaną. Po mszy św. spotkanie z dziećmi kl. III wraz z ich rodzicami. W następną niedzielę – także msza św. z udziałem dzieci  o godz. 11.00. Po mszy św. spotkanie formacyjne dla dzieci z klas IV i ich rodziców.
 4. Zapraszamy na codzienne nabożeństwo różańcowe na godz. 17.00. Po nim wieczorna msza św. Dla dzieci są pytania konkursowe i pamiątkowe obrazki. Codziennie też losujemy figurkę Matki Bożej z Aparecidy (Brazyli). Dziecko, które ją wylosuje, zabiera na jedną dobę ją do swojego domu i przy niej z rodziną modli się przynajmniej 1 dziesiątkiem różańca. Na końcu ta figurka będzie wylosowana wśród dzieci, które będą miały najwięcej obrazków z uczestniczenia w różańcu. W soboty msza św. sobotnia o godz. 16.30, po nim różaniec. O godz. 18.00 msza św. niedzielna. W niedziele różaniec o 16.30. Zachęcamy także do wspólnego odmawiania różańca w rodzinach.
 5. W środę ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Różaniec o godz.17.00, po nim msza św. i procesja  z figurą MB Fatimskiej.
 6. Za tydzień msza św. dziękczynna za dar pielgrzymki do Kotliny Kłodzkiej z prośbą o  Boże błogosławieństwo dla jej uczestników o godz. 11.00
 7. W czwartek będziemy obchodzić Dzień Edukacji Narodowej. W intencji wszystkich nauczycieli, wychowawców, katechetów będziemy modlić się podczas różańca. Zapraszamy naszych nauczycieli i katechetów na wspólną modlitwę różańcową w ich intencji na 17.00 i prosimy o jej poprowadzenie.
 8. W piątek, 15 października, przypada Dzień Dziecka Utraconego. Ma on przypominać że często rodzice, którzy odprowadzili swoje dziecko do bram wieczności, nie zawsze oczekują jakiegoś specjalnego pocieszenia, ale potrzebują naszej modlitwy, która pomoże im przetrwać niezwykle trudny czas. Zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową na godz. 17.00 wszystkich – rodziców, którzy utracili dziecko, niezależnie od wieku, w którym zmarło ich dziecko a także babcie i dziadków, rodzeństwo oraz krewnych, przyjaciół, znajomych.
 9. Rozpoczęliśmy przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Spośród absolwentów zgłosiła się tylko połowa. Nieobecni proszeni są o zgłoszenie do. Ks. Proboszcza do 23 października włącznie.
 10. Zachęcamy dzieci i młodzież do zaangażowania się w grupy duszpasterskie. Schola i ministranci mają spotkania w soboty godz. 10.00.
 11. Organizujemy w sobotę 23 października 2021 r. pielgrzymkę do Torunia. W programie nawiedzenie Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji oraz zwiedzanie Torunia m.in. muzeum żywego piernika, dom Mikołaja Kopernika, starówka. 
 12. Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery).  Zbiórka będzie miała miejsce przy starej kaplicy w dniach: 20 - 23 października do godz. 9.30. (wyznaczona godzina jest godziną zakończenia zbiórki i odbioru zebranego sprzętu prze Greek Office Ecologic).

Porządek nabożeństw

MSZE ŚWIĘTE w NIEDZIELE  I  ŚWIĘTA

8:oo  1
1:oo   17:oo

DNI  POWSZEDNIE

w okresie letnim - 18:oo

Święta Katarzyna

eKAI

Portal Katolickiej Agencji Informacyjnej