Z galerii zdięć

niedziela.pl

Wiadomości z portalu niedziela.pl niedziela.pl

Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.

XXVII niedziela zwykła 2.10.21 r.

 1. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Zachęcamy do udziału  w codziennym październikowym nabożeństwie o godz.. 17.00 i wieczornej mszy św. po różańcu. W sobotę msza św. sobotnia o godz. 16.30, po niej różaniec i msza św. niedzielna o godz. 18.00. W niedziele różaniec o godz. 16.30. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o odmawianie różańca w domach.
 2. Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic  w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny.
 3. We wtorek, 5 października, w liturgii wspominamy św. Siostrę Faustynę Kowalską. Przez jej wstawiennictwo prośmy  o miłosierdzie Boże dla nas i dla całego świata. Przed różańcem o godz. 16.45 - koronka do Bożego Miłosierdzia.
 4. W czwartek, 7 października, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, patronki wspólnot Żywego Różańca. Zapraszamy na mszę św. członków naszych Kół parafialnych. To także pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.
 5. W przyszłą niedzielę po raz 21. będziemy obchodzić Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się”. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspiera stypendiami młodzież z rodzin niezamożnych.
 6. Za tydzień o godz. 11.00 msza św. z udziałem dzieci i z homilią do nich adresowaną. Po mszy św. spotkanie z dziećmi kl. III wraz z ich rodzicami.
 7. Zachęcamy dzieci i młodzież do zaangażowania się w grupy duszpasterskie. Schola ma spotkania w soboty o godz. 9.00, ministranci również w soboty o godz. 10.00.
 8. W najbliższą środę dzień patronalny ks. Artura. Dzień Jego imienin. Pamiętajmy o nim w osobistych modlitwach, a tych którzy chcą i mogą zapraszamy tego dnia na modlitwę różańcową i mszę św. w jego intencji.  
 1. Dla dzieci podczas różańca będą pytania konkursowe i pamiątkowe obrazki. Wśród dzieci codziennie będziemy losować figurkę Matki Bożej, którą na dobę zabiorą dzieci do swoich domów – z zachętą, by przy niej wraz z rodziną pomodliły się przynajmniej 1 dziesiątkiem różańca. Na końcu ta figurka będzie wylosowana wśród dzieci, które będą miały najwięcej obrazków z różańca.
 2. Modlitwie rożcowej przewodniczyć będą dzieci i młodzież oraz przedstawiciele duszpasterskich grup parafialnych. Modlitwą różańcową chcemy otaczać mieszkańców naszych wiosek. W tym tygodniu,
  w poniedziałek modlitwą otoczymy mieszkańców Mogowa, we wtorek – wioski Morgi i Mokrzyce Włościańskie, w czwartek – Stare Pieścirogi i Chlebiotki, w piątek - Nowe Pieścirogi. Serdecznie zapraszamy na tę modlitwę wszystkich mieszkańców wymienionych wiosek.
 3. W piątek, 1 października, poświęciliśmy różańce i wręczyliśmy dzieciom z kl. III jako pamiątkę Pierwszej  Komunii św. z zachętą do codziennej modlitwy różańcowej w październiku.
 4. Rozpoczynamy przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Dziś po mszy św. o godz. 17.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania oraz ich rodziców.
 5. Dziękujemy wszystkim, którzy we wtorek, 28 września spotkali się na modlitwie koronki do Bożego Miłosierdzia przy figurze św. JPII, przy krzyżu w Morgach oraz tym, którzy indywidualnie modlili się tego dnia koronka w domach.     

 

Porządek nabożeństw

MSZE ŚWIĘTE w NIEDZIELE  I  ŚWIĘTA

8:oo  1
1:oo   17:oo

DNI  POWSZEDNIE

w okresie letnim - 18:oo

Święta Katarzyna

eKAI

Portal Katolickiej Agencji Informacyjnej