Uwaga
  • Lack of access rights - File '/images/WielkiPost/np19/n9.jpg'
  • Lack of access rights - File '/images/WielkiPost/np19/n9.jpg'
Błąd
  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów WielkiPost/np19 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

  • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego
  • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego

Niedziela Palmowa

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów WielkiPost/np19 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Zapewne jak co roku, Niedziela Męki Pańskiej - Niedziela Palmowa, zgromadziła na liturgii wielu wiernych. Niedziela ta przypomina mesjański wjazd Chrystusa do Jerozolimy i rozpoczyna w liturgii Wieki Tydzień.

Przesłanie Niedzieli Palmowej można streścić w dwóch słowach: hosanna i ukrzyżuj Go! Ukazują one postawę ludzi wobec Chrystusa. Najpierw oddają Mu hołd, a potem pragną Jego śmierci. Podczas Mszy Świętych święcimy palemki przypominające gałązki słane pod stopy Chrystusa wjeżdżającego do świętego Miasta. Przed sumą odbyła się procesja z palmami. Czytanie Męki Pańskiej z podziałem na role podjęli się lektorzy oraz dzieci ze scholi podczas mszy św. o godz. 11.00. 

{gallery}WielkiPost/np19{/gallery}

Porządek nabożeństw

MSZE ŚWIĘTE w NIEDZIELE  I  ŚWIĘTA

8:oo  1
1:oo   17:oo

DNI  POWSZEDNIE

w okresie letnim - 18:oo

Święta Katarzyna