Uwaga
 • Lack of access rights - File '/images/rd18.jpg'
 • Lack of access rights - File '/images/rd18.jpg'
Błąd
 • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego
 • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego

V Niedziela Wielkiego Postu 7.04.19 r.

 1. W piątą niedzielę Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu na bardziej pasyjny. Wyrazem tego jest m.in. zwyczaj zasłaniania krzyży. W liturgii skupimy się bardziej na rozważaniu Męki Pańskiej, stąd gorąca zachęta do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej  i Gorzkich Żali. Zachęcamy szczególnie tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w pasyjnych nabożeństwach.
 2. Zachęcamy też, aby nie odkładać na ostatni moment spowiedzi wielkopostnej. Możliwość skorzystania codziennie przed mszą św.  
 3. Osoby starsze i chore odwiedziny z posługą sakramentalną 15 kwietnia, w Wielki Poniedziałek od godz. 9.00.  Prosimy o zgłoszenia podopiecznych w kancelarii lub zakrystii. 
 4. W najbliższy piątek wszystkich parafian zapraszamy na DROGĘ KRZYŻOWĄ ulicami naszej parafii. Nie będzie nabożeństwa rogi Krzyżowej w kościele. Zapraszamy na Mszę św. na godz. 18.00, a po niej ok. 18.30 przejdziemy ulicami naszej parafii z krzyżem na ramionach, rozważając stacje drogi krzyżowej. W tym roku pójdziemy ulicami Starych Pieścirogów:  Kolejową, Storczykową, Różaną, Parkową i wrócimy do Kościoła ul. Kolejową. Zapraszamy do niesienia krzyża poszczególne grupy społeczne i duszpasterskie. Są wymienione w gazetce i na stronie parafialnej. Będziemy także zapowiadać podczas Drogi Krzyżowej, która grupa będzie niosła krzyż.
 5. GORZKIE ŻALE w niedziele o godz. 16.30 z kazaniem pasyjnym, po nich msza św. bez homilii.
 6. Za tydzień NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ, zwana Niedzielą Palmową. Podczas wszystkich Mszy Świętych dokonamy błogosławieństwa palm i odczytamy fragment Ewangelii upamiętniający wjazd Chrystusa do Jerozolimy. Przed godz. 11.00 odbędzie się procesja z palemkami.  
 7. Niedziela Palmowa Męki Pańskiej, to także Światowy Dzień Młodzieży. Biskup Płocki zaprasza młodzież na spotkanie do Płońska. Dekanalny duszpasterz młodzieży organizuje wspólny wyjazd. Koszt 10 zł. Wyjazd ok. godz. 13.00
 8. Dobiega końca modernizacja instalacji grzewczej. Również już zdecydowanie większa część posadzki na chórze została położona. Firma zapewnia, że zakończy pracę w tym tygodniu. Natomiast jutro będziemy zakładać doświetlenie kościoła. Zdajemy sobie sprawę, że te prace dla upiększenia naszej świątyni to także koszty. Dziękuję za składane ofiary w kopertach ale też serdecznie proszę, byście te inwestycje wsparli dalej swoimi ofiarami.

Porządek nabożeństw

MSZE ŚWIĘTE w NIEDZIELE  I  ŚWIĘTA

8:oo  1
1:oo   17:oo

DNI  POWSZEDNIE

w okresie letnim - 18:oo

Święta Katarzyna