Z galerii zdięć

niedziela.pl

Wiadomości z portalu niedziela.pl niedziela.pl

Odwiedza nas 20 gości oraz 0 użytkowników.

Uwaga
 • Lack of access rights - File '/images/rd18.jpg'
 • Lack of access rights - File '/images/rd18.jpg'

IV Niedziela Wielkiego Postu 31.03.19 r.

 1. Dziś już czwarta niedziela Wielkiego Postu. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Widzimy to nawet w zmianie postnego fioletu na różowy kolor szat liturgicznych. Pan Jezus objawia nam, że Jego przyjście na świat jest wyrazem miłości Ojca do nas, a Jego wywyższenie na krzyżu stanie się dla nas źródłem zbawienia. Mimo że zbliża się już czas pasji Chrystusa, radujemy się, że zbliża się dla nas czas odkupienia.
 2. Dla naszej wspólnoty to okazja do szczególnej wdzięczności. Kończymy rekolekcje wielkopostne. Serdecznie dziękujemy o. Leszkowi za duchowe przygotowywanie nas do radosnego przeżycia Świąt Wielkanocnych. Życzymy jednocześnie ojcu i wspólnocie misjonarzy Oblatów z Grotnik obfitości łask od Chrystusa Zmartwychwstałego w służbie Chrystusowi i Maryi. 
 3. Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali w organizacji rekolekcji: Dyrekcji Szkoły Podstawowej, nauczycielom i katechetom za pomoc w organizacji rekolekcji dla dzieci  i młodzieży. Dziękuję naszej młodzieży studenckiej i pracującej za przygotowanie i poprowadzenie Drogi Krzyżowej.
 4. Gdyby ktoś nie skorzystał dotąd z sakramentu pokuty, prosimy, by nie odkładać jej na później
  a zwłaszcza na ostatnie dni przed Świętami. Dziś rozpoczynają się rekolekcje w par. św. Wojciecha. Zachęcamy, by skorzystać z tych rekolekcji oraz ze spowiedzi. Ze spowiedzi możemy również skorzystać codziennie przed mszami św.
 5. Osoby starsze i chore odwiedziny z posługą sakramentalną 15 kwietnia, w Wielki Poniedziałek.  Prosimy o zgłoszenia podopiecznych w kancelarii lub zakrystii. 
 6. Zapraszamy na Wielkopostne nabożeństwa pokutne;
 • DROGA  KRZYŻOWA – w piątek o godz. 17.30, a po niej msza św. wieczorna.
 • GORZKIE ŻALE – w niedzielę o godz. 16.30 z kazaniem pasyjnym, po nich msza św. bez homilii.
 • Ofiary zbierane w piątki Wielkiego Postu przeznaczamy na kwiaty do Grobu Pańskiego.

10. Ostatnią Drogę Krzyżową – 12 kwietnia – chciałbym, byśmy przeżyli idąc ulicami naszej parafii z dużym krzyżem na ramionach. Szczegóły tego nabożeństwa w plenerze podamy za tydzień.
11. Caritas Polska rozprowadza baranki z białej czekolady do wielkanocnego koszyczka w cenie 5 zł. Ma nam on przypominać o ofierze Jezusa Chrystusa – który jako Baranek bez skazy ofiarował się za nas na drzewie krzyża. Zebrane fundusze przeznaczone na działalność charytatywną Caritas. Nadal zachęcamy osoby chętne do zaangażowania się w Parafialne Koło Caritas.
12. Od dziś zmiana czasu, dlatego też msze św. codzienne będą od jutra o godz. 18.00. Codzienny Różaniec o godz. 17.30.
13. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się w intencji powołań kapłańskich, w piątek o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka i adoracja do godz. 17.30. Następnie Droga Krzyżowa, a po niej msza św. W pierwszą sobotę Koła Żywego Różańca zapraszamy na mszę św. na godz. 9.00. W pierwszą niedzielę kwietnia po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu.
14. Odwiedziny chorych w Pierwszy Piątek od godz. 9.00. Ponieważ jeden z księży będzie na spowiedzi rekolekcyjnej, chorych będzie odwiedzał jeden kapłan, prosimy więc o cierpliwość.
15. Za dwa tygodnie przypada Niedziela Palmowa Męki Pańskiej, a zarazem Światowy Dzień Młodzieży. Biskup Płocki kieruje do młodzieży zaproszenie – na odwrocie. Dekanalny duszpasterz młodzieży organizuje wspólny wyjazd. Koszt 10 zł. wyjazd ok. godz. 13.00
16. Zapewne zauważyliśmy, ze zaczęła się modernizacja instalacji grzewczej. Według zapewnień p. Zbrzeskiego, który ją wykonuje, będzie lepiej dogrzana nasza świątynia. Jutro też przybędzie firma, która będzie kładła posadzkę na chórze. Obie prace to także koszty.

Porządek nabożeństw

MSZE ŚWIĘTE w NIEDZIELE  I  ŚWIĘTA

8:oo  1
1:oo   17:oo

DNI  POWSZEDNIE

w okresie letnim - 18:oo

Święta Katarzyna

eKAI

Portal Katolickiej Agencji Informacyjnej