Z galerii zdięć

niedziela.pl

Wiadomości z portalu niedziela.pl niedziela.pl

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

XXXII niedziela zwykła 12.11.23 r.

  1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod  hasłem: „TO JEST ZAWSZE NASZ DOM”. Chcemy objąć wsparciem cały Bliski Wschód. Upomnieć się o pogrążoną w wojnie Ziemię Świętą, zmagających z potężną biedą mieszkańców Libanu, a także Irak, gdzie w ciągu ostatnich lat dramatycznie spadła liczba chrześcijan. Tam, gdzie codzienny obraz zrujnowanych domów, zbombardowanych miast i cierpiących dzieci, odbiera ludziom nadzieję, potrzeba naszego zaangażowania!Możemy wesprzeć tę akcję składając swoje ofiary do puszek po mszy św. 
  2. W następną niedzielę o godz. 11.00 msza św. z udziałem dzieci. Po mszy św. spotkanie dla dzieci z klas IV i ich rodziców.
  3. Za tydzień będziemy obchodzić ustanowiony przez papieża Franciszka już VII Światowy Dzień Ubogich. W tym roku pod hasłem: „Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka” (Tb 4, 7)
  4. Listopad tradycyjnie jest czasem modlitewnej pamięci o zmarłych. Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu. Nadal przyjmujemy zgłoszenia na wypominki.
  5. Od 1 listopada Msze św. codzienne o godz. 17.00, kancelaria czynna po mszach św. we wtorek, czwartek i piątek do godz. 18.30.
  6. Zbliża się odpust parafialny ku czci św. Katarzyny, patronki naszej parafii oraz patronki kolejarzy. Będziemy go przeżywać w niedzielę, 26 listopada. Drodzy Bracia i Siostry - KOLEJARZE - warto już dziś pomyśleć o uczczeniu swojej patronki nie tylko obecnością na mszy św., ale też w sposób jak najbardziej uroczysty. Zapraszamy Brać Kolejarską wraz z pocztem sztandarowym. Od piątku, 17 listopada będziemy przygotowywać się do tej uroczystości przez modlitwę nowenny do św. Katarzyny. 
  7. Pytanie konkursowe dla dzieci na następną niedzielę - do jakiego zakonu wstąpił Aleksandro Serenelli? Dzieci z kl. III i IV odpowiedzi szukają w książeczce do wklejania pamiątek niedzielnej mszy św., pozostali mogą szukać w Internecie.

Porządek nabożeństw

MSZE ŚWIĘTE w NIEDZIELE  I  ŚWIĘTA

8:oo  1
1:oo   17:oo

DNI  POWSZEDNIE

w okresie letnim - 18:oo

Święta Katarzyna