Z galerii zdięć

niedziela.pl

Wiadomości z portalu niedziela.pl niedziela.pl

Odwiedza nas 84 gości oraz 0 użytkowników.

Uwaga
 • Lack of access rights - File '/images/posani.jpg'
 • Lack of access rights - File '/images/posani.jpg'

Niedziela Chrystusa Króla 20.11.22 r.

 1. Dziś Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie. Tradycyjnie uroczystość ta jest świętem patronalnym Akcji Katolickiej, KSM-u  i Liturgicznej Służby Ołtarza. Po mszy św. o godz. 11.00 Litania do Serca Jezusowego, akt poświęcenia rodzaju ludzkiego NSPJ. Za odmówienie tego aktu dzisiaj można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, czyli być  w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. 
 2. Jutro, 21 listopada, w liturgii przypada wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Tradycja przekazuje, że Maryja została jako dziecko przedstawiona w świątyni i przy niej wzrastała. Dla nas Matka Chrystusa pozostaje szczególnym wzorem życia poświęconego Bogu.
 3. We wtorek, 22 listopada, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. Wszystkim zaangażowanym w troskę o muzykę kościelną w naszej parafii: panu organiście, wspierającym go w śpiewie oraz scholi, składamy serdeczne podziękowanie za całoroczną posługę i życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.
 4. W piątek, 25 listopada, wspomnienie św. Kataryny Aleksandryjskiej, patronki naszej parafii i patronki kolejarzy. W naszej parafii to uroczystość odpustowa. Liturgię odpustową przenosimy na niedzielę 27 listopada.
 5. Od piątku, 18 listopada, przygotowujemy się do tej uroczystości przez modlitwę nowenny do św. Katarzyny - codziennie po mszy św. Na sumę odpustową zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie kolejarzy wraz z pocztem sztandarowym. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Uczcijmy jak najgodniej naszą patronkę i jej polećmy nasze sprawy, sprawy naszej parafii a szczególnie rozpoczynający się niebawem nowy rok liturgiczny oraz naszych kolejarzy, by wzorem swojej patronki nie wstydzili się swojej wiary, nie bali się otworzyć serca dla Jezusa. Powierzmy jej także oraz sprawy związane z bezpieczeństwem Polski na Wschodzie. Z okazji odpustu, Koło Gospodyń Wiejskich przygotowuje w przyszłą niedzielę kiermasz ciast. Serdecznie polecamy.
 6. W naszej parafii Odpust zbiega się z dniem eucharystycznym. Odnowienie dni eucharystycznych w diecezji płockiej jest widzialnym znakiem i kontynuacją Procesu Synodalnego, rozpoczętego w diecezji płockiej dn. 7 listopada 2021 r. Celem tych dni jest codzienna, ciągła adoracja Najświętszego Sakramentu w całej diecezji, podczas której wierni wraz z duszpasterzami będą zanosili modlitwy za małżeństwa, rodziny i związki nieregularne, za dzieci i młodzież, za seniorów i chorych, o nowe i święte powołania do służby Bożej w diecezji, zakonach i na misjach, a także o świętość i prawość życia kapłanów i biskupów, by we wszystkich, dzięki adoracji Chleba Aniołów, odnawiało się życie moralne i religijne diecezji. Jest to także okazja do słuchania, co Pan ukryty w chlebie eucharystycznym chce powiedzieć Kościołowi Płockiemu. W całej diecezji codziennie jest adoracja NS w innej parafii lub wspólnocie zakonnej. Dla naszej parafii został przydzielony dzień 27 listopada. Zapraszamy więc wszystkich parafian nie tylko do udziału w odpuście, ale też zaplanowania swojego czasu, by spędzić go w modlitwie uwielbienia, ale też
  i prośby przed NS. We wspólnocie np. wioski czy grupy duszpasterskiej ale też i w indywidualnej modlitwie. Program naszego czuwania - w gazetce parafialnej, na plakacie, na stronie internetowej i facebooku. Zgodnie z przepisami liturgicznymi możemy także uzyskać odpust m.in.: za adorację Najświętszego Sakramentu przez pół godziny.
 7. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy także Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Adwent rozpoczyna nowy rok kościelny. Będzie on nosił hasło: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Przewodniczący Komisji Duszpasterstwa KEP, Bp Opolski Andrzej Czaja tak określa jego cel: „Ma pomóc nam sobie uświadomić, że nie tyle do Kościoła chodzimy, ile że to my ten Kościół stanowimy. Jesteśmy Kościołem, ale nie tylko my, a raczej Duch Święty i my”. Program duszpasterski ma przekazać
  i uświadomić wiernych, że mimo trudnych spraw, trzeba wierzyć w Kościół i wierzyć Kościołowi”.
 8. Rekolekcji adwentowe będziemy przeżywać przed drugą niedzielą Adwentu w dniach 2 - 4 grudnia. 
 9. W związku ze zmianą terminu rekolekcji proszę o kontakt osoby, które zamawiały msze św. 9 i 10 grudnia na godz. 19.00 w celu umówienia się co do godziny sprawowanej eucharystii.  
 10. Od I Niedzieli Adwentu Caritas Polska rozpocznie akcję: Wigiijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Zakup świecy jest wsparciem dla polskich dzieci.
 11. Tradycyjną mszą świętą odprawianą w okresie Adwentu są Roraty. To msza odprawiana ku czci Marii Panny wczesnym rankiem. Roraty odprawiane będą od 28 listopada codziennie o godz. 7.00. Po południu będzie msza św. adwentowa o godz. 17.00
 12. Nadal przyjmujemy zgłoszenia na wypominki.
 13. Parafia św. Wojciecha, 3 grudnia br. organizuje wyjazd na 31 rocznicę powstania Radia Maryja do Torunia. Zapisy w zakrystii lub kancelarii, można również zapisywać się u p. Grażyny w sklepie obuwniczym w Nasielsku. Koszt w granicach 60 zł. 
 14. Caritas Diecezji Płockiej pomaga cały czas Ukrainie wysyłając paczki. Chcemy jako parafia włączyć się w akcję pomocową. Parafialne Koło Caritas oraz KGW organizują zbiórkę żywności trwałej np. makaron, kasze, cukier, sól, konserwy, mleko w proszku itp. oraz środków czystości np. mydło, szampon, papier toaletowy) a także zbiórkę pieniężną na zakup odzieży i medykamentów dla mieszkańców Chersonia i  Żytomierza. Zbiórka produktów codziennie od niedzieli 27 listopada do soboty 3 grudnia przed i po mszach św. Zbiórka pieniężna w niedzielę 27 listopada oraz w dni rekolekcyjne - w piątek i sobotę po mszach św.  

Porządek nabożeństw

MSZE ŚWIĘTE w NIEDZIELE  I  ŚWIĘTA

8:oo  1
1:oo   17:oo

DNI  POWSZEDNIE

w okresie letnim - 18:oo

Święta Katarzyna

eKAI

Portal Katolickiej Agencji Informacyjnej