XXIV niedziela zwykła 11.09.2022 r.

 1. Dziś dwudziesta czwarta niedziela zwykła w ciągu roku. Dobry Bóg w swojej łaskawości zgromadził nas w świątyni, abyśmy po raz kolejny sprawowali pamiątkę męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Niech moc Boga płynąca z tajemnicy Eucharystii wspomaga nas w naśladowaniu Zbawiciela i dźwiganiu codziennego krzyża.
 2. Rozpoczynamy w Kościele w Polsce XII Tydzień wychowania pod hasłem „Ja jestem drogą i prawdą, i życiem” oraz kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W naszej modlitwie będziemy prosili Boga o wzrastanie w świętości dla dzieci i młodzieży, a dla wychowawców i rodziców, aby byli dla swoich dzieci przykładem wiary, nadziei i miłości do Boga i Kościoła.
 3. Tydzień Wychowania kończy Uroczystość ku czci św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. Modlitwą tego dnia otoczymy będziemy wszystkie dzieci i młodzież, a sposób szczególny dzieci z klas komunijnych i kandydatów do bierzmowania.
 4. W roku szkolnym w drugą i trzecią niedzielę msza św. z udziałem dzieci i homilią dla nich o godz. 11.00. Dziś podczas Mszy Świętej o godz. 11.00 otoczymy modlitwą dzieci, które rozpoczęły naukę
  w szkole. Będzie również poświęcenie tornistrów i przyborów dla pierwszoklasistów. Po mszy św. spotkanie dla dzieci rozpoczynające przygotowanie do Pierwszej Komunii św. i Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego oraz dla ich rodziców. 
 5. Dzieci będą otrzymywały po mszach św. karteczki – pamiątki uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej, które wklejają do zeszytu z religii. Dzieci z klas Komunijnych – kl. III i IV do specjalnych książeczek. Otrzymają je dziś po zakończeniu spotkania.  
 6. Dzieci i młodzież zachęcamy do spowiedzi na początek roku szkolnego. Możliwość codziennie od 17.30.
 7. We wtorek kolejny dzień fatimski. Po mszy św. o godz. 18.00 różaniec fatimski i procesja z figurą MB Fatimskiej. Prosimy o przyniesienie świec. 
 8. W środę, 14 września święto Podwyższenia Krzyża świętego a w czwartek, 15 września, wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.
 9. W sobotę, 17 września, kolejna rocznica napaści Związku Sowieckiego na Polskę w 1939 r. Módlmy się tego dnia za wszystkich poległych na Wschodzie w obronie ojczyzny.
 10. W najbliższą niedzielę, 18 września, przypada Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Będziemy modlić się za wszystkich pracujących w mediach, aby zawsze służyli prawdzie i dobru. Po mszach świętych zbiórka do puszek na Katolickie Radio Płock.
 11. Zachęcamy dziewczynki (także chętnych chłopców) do śpiewu w scholi parafialnej. Chłopców - do służby ministranckiej. Spotkanie scholi i ministrantów w soboty o godz. 10.00. Prosimy rodziców o pomoc - zachętę swoich synów do zapisu i wsparcie przynajmniej na początku służby.
 12. Zapraszamy do włączenia się w działalność naszych parafialnych wspólnot, w których można pogłębiać swoją formację duchową i służyć innym. W naszej parafii działają:  ministranci, schola dziecięca, Liturgiczna Służba Ołtarza, parafialny zespół charytatywny, Kościół Domowy, Apostolat Margaretka i jest także możliwość włączenia się do Apostolatu dusz czyśćcowych. O szczegóły można zapytać księży lub liderów grupy. Serdecznie zapraszamy. 
 13. W sobotę, 8 października odbędzie się pielgrzymka Apostolatu Margaretka do sanktuarium św. Jana Pawła II i sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie. Organizujemy wyjazd dla członków Apostolatu oraz dla wszystkich chętnych.

Porządek nabożeństw

MSZE ŚWIĘTE w NIEDZIELE  I  ŚWIĘTA

8:oo  1
1:oo   17:oo

DNI  POWSZEDNIE

w okresie letnim - 18:oo

Święta Katarzyna