XVII niedziela zwykła 25.07.21 r.

 1. Trwa czas urlopów, wakacji dany nam przez Boga, abyśmy zatroszczyli się o ubogacenie swojej duchowości. Warto rozejrzeć się wokół, by odkryć miejsca szczególnie upodobane przez Boga. Znajdźmy czas na budowanie pięknych relacji z bliskimi. Wakacje to czas żniw, zbiorów różnych plonów. Pamiętajmy o ciężkiej pracy rolników, która często nie jest doceniana, a służy nam wszystkim. Szanujmy ich trud.
 2. Z inicjatywy papieża Franciszka, obchodzimy po raz pierwszy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Towarzyszą mu będą słowa z Ewangelii wg św. Mateusza: „Ja jestem z tobą przez wszystkie dni”. Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin zachęca, aby ten dzień świętować przede wszystkim razem z babciami i dziadkami w rodzinach i parafiach. Chodzi o odwiedzenie swoich babć i dziadków, ale także niespokrewnionych osób starszych z terenu własnej wspólnoty. "Odwiedziny stanowią widomy znak Kościoła, który wychodzi do innych. W czasach dystansu społecznego, spowodowanego pandemią, odwiedziny pokazują, że istnieje sposób, aby być blisko osób starszych, zachowując jednocześnie środki bezpieczeństwa" – wskazuje Dykasteria ds. Świeckich, Rodziny i Życia. W intencji wszystkich dziadków i babć modlimy się dziś podczas wszystkich mszy św.
 3. Penitencjaria Apostolska ogłosiła dekret o udzieleniu odpustu z okazji Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych. Osoby starsze mogą uzyskać odpust uczestnicząc dziś w jednej z Mszy św. Z uwagi na nadal utrzymujący się stan zagrożenia zdrowia i fakt, że niektórzy seniorzy nie będą mogli osobiście uczestniczyć we Mszy św. z powodów zdrowotnych, odpust obejmie również tych, którzy będą uczestniczyli we Mszy za pośrednictwem telewizji, radia lub Internetu. Udziela się także odpustu tym wszystkim, którzy w tym Światowym Dniu wykonają "uczynek miłosierdzia", odwiedzając samotną osobę starszą.
 4. Zgodnie z Apelem Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski oraz zarządzeniem Biskupa Płockiego, przeżywamy dziś Dzień Solidarności z poszkodowanymi w nawałnicach w Polsce, Niemczech, Belgii i Holandii. Otaczamy modlitwą poszkodowane kraje oraz wspieramy je materialnie. Po mszach św. możemy złożyć ofiarę do puszki na wsparcie poszkodowanych.
 5. Kończymy dziś 22. Tydzień św. Krzysztofa. Po mszach św. święcimy samochody i inne pojazdy. Kapłan odmówi modlitwę w kościele, a po mszy św. wyjdzie na plac, by dokonać poświęcenia. Prosimy, by wszyscy, którzy chcą, by ich pojazdy zostały poświęcone, pozostali chwilę przy swoim pojeździe. Ofiary, które będziemy mogli złożyć podczas poświęcenia pojazdów  przeznaczone są na organizację misyjną MIVA, która jak co roku kieruje do nas Apel: podziękuj za bezpieczne podróże i podaruj polskim misjonarzom 1 grosz za 1 km szczęśliwej jazdy. Gdyby ktoś chciałby poświęcić samochód innego dnia, proszę o zgłoszenie w zakrystii lub w kancelarii. Pamiętajmy, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze.
 6. Także dziś – jak co miesiąc – modlimy się o ochronę życia dzieci poczętych oraz w intencji ich rodziców.
 7. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się sierpień, miesiąc wielu ważnych wydarzeń w historii naszej Ojczyzny, miesiąc pieszych pielgrzymek do tronu Jasnogórskiej Madonny oraz miesiąc wytężonej pracy przy żniwach. W tradycji polskiej sierpień jest miesiącem trzeźwości narodowej. Od wielu lat jesteśmy zachęcani do szczególnej wstrzemięźliwości od alkoholu w tym miesiącu. Uczyńmy to  i w tym roku, abyśmy poprzez nasze wyrzeczenie przyczyniali się do wyzwolenia wielu naszych rodaków z nałogu.
 8. 1 sierpnia wspominamy też 76. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Poległym za wolność Ojczyzny jesteśmy winni naszą modlitewną pamięć.
 9. To pierwsza niedziela sierpnia. Po sumie Adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna.
 10. 40. Piesza Pielgrzymka z Płocka do Częstochowy wyruszy z Płocka 6 sierpnia pod hasłem pielgrzymki są słowa: „Idziemy z Józefem”. Dziś o godz. 19.00 spotkanie dla pielgrzymów w par. św. Maksymiliana Kolbego w Modlinie. Zachęcamy wszystkich do duchowego pielgrzymowania. Zapisy w zakrystii, przy zapisie każdy otrzyma modlitewnik pielgrzymkowy. 
 11. Bardzo też serdecznie prosimy, by osoby które zapisały się na pielgrzymko - wycieczkę do Kotliny Kłodzkiej, do 8 sierpnia dokonały wpłaty za wycieczkę. 

Porządek nabożeństw

MSZE ŚWIĘTE w NIEDZIELE  I  ŚWIĘTA

8:oo  1
1:oo   17:oo

DNI  POWSZEDNIE

w okresie letnim - 18:oo

Święta Katarzyna