KOMUNIKAT PRZEWODNIKA GRUPY BŁĘKITNEJ

Przekazuję niezbędne informacje dotyczące pielgrzymowania w roku 2021: 

 

1. Tegoroczna, 40. Piesza Pielgrzymka Diecezji Płockiej na Jasną Górę ma, podobnie jak w roku ubiegłym, charakter „sztafetowy”. Każdego dnia wędruje inna grupa, która rano dojeżdża do miejsca wymarszu, a wieczorem wraca do swoich miejscowości. 

2. Grupa Błękitna wędruje w tym roku w środę, 11 sierpnia (szósty dzień pielgrzymki) na trasie Buczek-Kaszewice. 

3. W tym roku istnieje również możliwość wspólnego wędrowania 6 sierpnia (pierwszy dzień pielgrzymki: Płock-Sokołów; będzie to dzień wdzięczności za 40 pielgrzymek z Płocka na Jasną Górę), oraz 14 sierpnia (ostatni dzień pielgrzymki: Wierzchowisko-Jasna Góra). 

4. Zapisy na pielgrzymkę w tym roku są możliwe tylko i wyłącznie u przewodnika grupy ks. Sławomira Ambroziaka, wikariusza par. pw. św. Maksymiliana Kolbego w Nowym Dworze Mazowieckim (osobiście, przez Facebooka i Messengera lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.) najpóźniej do 25 lipca.

5. Koszty pielgrzymki są następujące: 

- 10 zł. opłaty pielgrzymkowej 

plus:

- 60 zł. opłata za autobus (w obie strony)

- 10 zł. opłata za ubezpieczenie

- *30 zł. dla chętnych koszulka grupy błękitnej

W przypadku niewystarczającej liczby osób wyjazd 06.08 lub 14.08. nie odbędzie się. 

Opłaty za autobus i pielgrzymowanie należy uiścić najpóźniej do 25 lipca W przypadku braku opłaty do 25 lipca osoby będą skreślane z listy pielgrzymów.

6. Spotkanie przed pielgrzymkowe będzie miało miejsce 25 lipca (niedziela) w par. św. Maksymiliana Kolbego w Nowym Dworze Mazowieckim po mszy św. wieczorowej (ok. 19:00), wtedy można również dokonać wspomnianych opłat ????

7. Z racji braku zaopatrzenia na trasie prosimy o zabranie ze sobą prowiantu (a zwłaszcza napojów) na cały dzień, jak również prosimy o wzięcie maseczek i środków dezynfekcyjnych. 

8. Nie ma możliwości pielgrzymowania bez wcześniejszego zapisania u przewodnika grupy. 

9. Wszelkie pytania proszę kierować w komentarzach pod tym postem. 

Pozdrawiam, 

ks. Sławomir Ambroziak

Porządek nabożeństw

MSZE ŚWIĘTE w NIEDZIELE  I  ŚWIĘTA

8:oo  1
1:oo   17:oo

DNI  POWSZEDNIE

w okresie letnim - 18:oo

Święta Katarzyna

eKAI

Portal Katolickiej Agencji Informacyjnej