XVI niedziela zwykła 18.07.21 r.

  1. Jutro, 19 lipca, w Roku św. Józefa, oddajemy Mu cześć i powierzamy wszystkie nasze sprawy. Po mszy św. litania do św. Józefa.
  2. We czwartek, 22 czerwca, wraz ze św. Faustyną, bł. Ks. Michałem Sopoćko oraz św. JPII  uczcimy Boże Miłosierdzie. Po mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu. Wspólnie będziemy wypraszać potrzebne łaski szczególnie dla osób zniewolonych różnymi nałogami. Po wspólnej modlitwie, czas na osobistą adorację do godz. 19.30   
  3. Od dziś do 25 lipca obchodzimy w Kościele 22. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa wraz z misyjną „Akcją św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy” na środki transportu dla misjonarzy. Za wstawiennictwem św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżnych będziemy się modlić za wszystkich użytkowników drogi o bezpieczne podróże dla wszystkich. Z lekkomyślnego braku odpowiedzialności należy się spowiadać i czynić poprawę. Ważnym punktem obchodów jest błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów, aby zawsze używali ich mądrze i odpowiedzialnie. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii odbędzie się w niedzielę 25 lipca po wszystkich mszach św. Gdyby ktoś chciałby poświęcić samochód innego dnia, prosimy o zgłoszenie w zakrystii lub w kancelarii.
  4. Także w niedzielę, 25 czerwca – jak co miesiąc – będziemy modlić się o ochronę życia dzieci poczętych oraz w intencji ich rodziców.
  5. Z inicjatywy papieża Franciszka, w niedzielę, która przypada najbliżej liturgicznego wspomnienia dziadków Pana Jezusa – jak określa się św. Joachima i Annę, rodziców Maryi, czyli również w niedzielę 25 lipca, będzie obchodzony po raz pierwszy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Towarzyszyć mu będą słowa z Ewangelii wg św. Mateusza: „Ja jestem z tobą przez wszystkie dni”. W Polsce Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin zachęca, aby ten dzień świętować przede wszystkim razem z babciami i dziadkami w rodzinach i parafiach. Chodzi o odwiedzenie swoich babć i dziadków, ale także niespokrewnionych osób starszych z terenu własnej wspólnoty. "Odwiedziny stanowią widomy znak Kościoła, który wychodzi do innych. W czasach dystansu społecznego, spowodowanego pandemią, odwiedziny pokazują, że istnieje sposób, aby być blisko osób starszych, zachowując jednocześnie środki bezpieczeństwa" – wskazuje Dykasteria ds. Świeckich, Rodziny i Życia. W intencji wszystkich dziadków i babć będziemy modlić się podczas wszystkich mszy św.
  6. 40. Piesza Pielgrzymka z Płocka do Częstochowy wyruszy z Płocka 6 sierpnia pod hasłem pielgrzymki są słowa: „Idziemy z Józefem”. W tym roku z racji na pandemię będzie przebiegała w sposób sztafetowy. Codziennie będzie pielgrzymować inna grupa. Nasza – błękitna grupa – będzie pielgrzymować 11 sierpnia. Przewodnikiem nasielskiej grupy jest ks. Sławomir Ambroziak, wikariusz z Modlina. Zapisy na pielgrzymkę tylko u przewodnika grupy: osobiście, mailowo lub przez Facebooka i Messenger najpóźniej do 25 lipca. Spotkanie przed pielgrzymkowe będzie miało miejsce 25 lipca (niedziela) w par. św. Maksymiliana Kolbego w Nowym Dworze Mazowieckim po mszy św. wieczorowej
  7. Na pierwszy i na ostatni dzień pielgrzymowania, Przewodnik Główny zaprasza wszystkich chętnych. Wejście na Jasną Górę będzie 14 sierpnia 2020 r. w godzinach porannych (7.30-8.15). Zachęcamy wszystkich – jak co roku – do duchowego pielgrzymowania. Zapisy w zakrystii, przy zapisie każdy otrzyma modlitewnik pielgrzymkowy. 
  8. Jeszcze kilka osób nie potwierdziło udziału w wycieczce do Kotliny Kłodzkiej. Prosimy, by uczynili to jak najszybciej. Prosimy również o dokonanie wpłaty wpisowego.

Porządek nabożeństw

MSZE ŚWIĘTE w NIEDZIELE  I  ŚWIĘTA

8:oo  1
1:oo   17:oo

DNI  POWSZEDNIE

w okresie letnim - 18:oo

Święta Katarzyna

eKAI

Portal Katolickiej Agencji Informacyjnej