Poniedziałek Wielkanocny

  1. Dzisiaj drugi dzień świąt i drugi dzień w oktawie Wielkanocy – Poniedziałek Wielkanocny. Liturgiczny okres Wielkanocy będzie trwał aż do Zesłania Ducha Świętego – Zielonych Świąt. Pierwszy tydzień Wielkanocy, a zwłaszcza jego pierwszy dzień, mają bardzo uroczysty charakter. Nie obchodzimy w tym czasie żadnych innych uroczystości. W ten sposób Kościół podkreśla fundamentalne znaczenie zmartwychwstania Chrystusa dla chrześcijaństwa. Msze św. wg porządku niedzielnego.
  2. Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na oktawę. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  3. Oktawę Wielkanocy kończy Niedziela Miłosierdzia Bożego. Kościół przygotowuje się niej przez nowennę do Bożego Miłosierdzia – codziennie po mszy św. wieczornej, koronka do Bożego Miłosierdzia oraz specjalna modlitwa. Zachęcamy do jej odmawiania również  w domach.
  4. Przypomnijmy, że nabożeństwo do miłosierdzia Bożego nierozerwalnie łączy się z osobą Świętej Faustyny Kowalskiej. Święty Jan Paweł II mówił o niej: „Ta prosta zakonnica przybliżyła Polsce i światu paschalne orędzie Jezusa Miłosiernego. W tej godzinie dziejów wołamy o miłosierdzie Boże. Pascha jest to przyjście i zmartwychwstanie Chrystusa. Jest to paschalne objawienie się miłosierdzia Bożego”.
  5. W naszej parafii Uroczystość Odpustowa, z racji na tytuł Kościoła. W tym roku zbiega się z 30-szą  rocznicą powstania naszej parafii. Będziemy dziękować Bożemu Miłosierdziu za naszą parafię. Sumie odpustowej przewodniczyć będzie ks. kan. Tadeusz Pepłoński, dziekan dekanatu nasielskiego, kazania głosić będzie ks. Jacek Wilczyński, Salezjanin z Czerwińska. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i zawierzenie Bożemu Miłosierdziu naszej parafii. Jeśli nie będzie nowych obostrzeń,  będzie procesja eucharystyczna.
  6. Niedziela Bożego Miłosierdzia rozpoczyna w kościele Tydzień Miłosierdzia. 
  7. Msze św. w dni powszednie już o godz. 18.00.
  8. W sobotę o godz. 15.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
  9. Jeszcze raz pragnę podziękować wszystkim, dzięki którym liturgia Triduum Paschalnego i poranka wielkanocnego miała taką oprawę. Dziękuję za przygotowanie dekoracji i wszystkich liturgii ks. Arturowi, p. Markowi i Kazimierzowi dziękuję za dbanie o czystość naszej świątyni. Wszystkim, którzy złożyli ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, Pani Bogusi Rębeckiej za podarowane dodatkowe kwiaty do Grobu, Pani Monice Ołtarzewskiej za dekorację świąteczną. Wszystkim panom, którzy zastępowali p. Zbyszka i paniom, które ich wspierały, asyście procesyjnej, służbie liturgicznej.

Porządek nabożeństw

MSZE ŚWIĘTE w NIEDZIELE  I  ŚWIĘTA

8:oo  1
1:oo   17:oo

DNI  POWSZEDNIE

w okresie letnim - 18:oo

Święta Katarzyna

eKAI

Portal Katolickiej Agencji Informacyjnej