Święty Wieczór kolędowy 5.01.21 r.

Hasło Orszaku Trzech Króli 2021 brzmiało: „Panu dzięki oddawajmy”. Są to słowa Jana Kochanowskiego (Pieśń XIII. Księgi Wtóre), najwybitniejszego poety Polski przedrozbiorowej, twórcy polskiego języka literackiego. W roku 2021 teksty orszaku - wieczoru kolędowego - opowiadały o Narodzeniu Zbawiciela językiem polskich poetów. Chcieliśmy tym hasłem podkreślić naszą wdzięczność Bogu za wiele otrzymanych od Niego darów i łask, a w tym roku dziękujemy szczególnie za to, że dziesięć lat temu dzień 6 stycznia stał się w Polsce ponownie dniem wolnym od pracy, po ponad 50-letniej przerwie.

„Panu dzięki oddawajmy” - za piękny dzień świąteczny, za literaturę, która jest częścią kultury polskiej i pielęgnuje polski język oraz za dobro, które się dzieje wokół nas, za trudności, z którymi musimy sobie radzić, za ludzi, których spotykamy na naszej drodze, za to wszystko, co traktujemy jakby nam się należało, a co jest darem Boga dla nas. Za wszystko „Panu dzięki oddawajmy”.

Oddawaliśmy Panu dzięki rozważaniami czytanymi przez naszych lektorów i ks. Artura. Rozważania były przeplatane kolędami i pastorałkami w wykonaniu wszystkich uczestników pod przewodnictwem Pana organisty oraz w wykonaniu osób wspierajcych pana organistę w jego posłudze. 

 

Porządek nabożeństw

MSZE ŚWIĘTE w NIEDZIELE  I  ŚWIĘTA

8:oo  1
1:oo   17:oo

DNI  POWSZEDNIE

w okresie letnim - 18:oo

Święta Katarzyna