XXX niedziela zwykła 25.10.20 r.

 1. Przed nami ostatni tydzień nabożeństw różańcowych. Zapraszamy codziennie na godz. 17.00. Po nim wieczorna msza św. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o odmawianie różańca domach. Bardzo prosimy, by dzieci, które przychodziły na różaniec, przyniosły w czwartek wyklejankę różańcową. W piątek, po nabożeństwie różańcowym wylosujemy figurkę Matki Bożej Fatimskiej wśród dzieci, które będą miały najwięcej obrazków z uczestniczenia w różańcu. Dla pozostałych dzieci będą nagrody za udział w codziennej modlitwie różańcowej. 
 2. Za tydzień w niedzielę Uroczystość Wszystkich Świętych, a w poniedziałek, 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Niech  w te dni pamięć o zmarłych będzie wyrazem i naszej wiary w łączność z tymi, którzy przed nami odeszli do wieczności. Z wdzięczności za trud ich codziennego życia i poświęcenie dla nas, za wszelkie dobro kiedyś od nich otrzymane, zanieśmy im dar modlitwy, a zwłaszcza dar ofiary Mszy Świętej.
 3. Uroczystość Wszystkich Świętych to święto nakazane i przypada w niedzielę. Z racji na pandemię przeżywać je będziemy inaczej niż co roku. Władze państwowe, inspektorat sanitarny i władze kościelne zachęcają, by nie gromadzić się licznie na cmentarzach 1 listopada. By nasze wizyty na cmentarzach rozłożyć na cały tydzień, a nawet cały listopad.
 4. Decyzją Biskupa Płockiego nie będzie mszy św. na cmentarzach, a więc i w Nasielsku. Msze św. św. w naszym kościele będą tak jak w każdą niedzielę o godz. 8.00; 11.00 i 17.00. oraz od następnej niedzieli do odwołania będzie dodatkowa msza św. o godz. 9.30. Można zamawiać intencje.
 5. To pierwsza niedziela listopada. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po sumie i wobec Najświętszego Sakramentu nabożeństwo żałobne, takie jak w dzień Wszystkich Świętych na cmentarzu. Różaniec za zmarłych o godz. 16.30.
 6. W poniedziałek, 2. listopada, wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Modlimy się za dusze czyśćcowe, by przez proces oczyszczenia jak najrychlej dostali się do nieba. Msze św. o godz. 9.00 i 17.00. Po mszy św., o godz. 9.00 nabożeństwo za zmarłych, a po wieczornej mszy św. ostatni wspólny różaniec za zmarłych. Imiennie ogarniemy modlitwą osoby zmarłe w ciągu ostatnich 5 lat.
 7. W bieżącym roku, w obecnej sytuacji związanej z pandemią COVID-19, decyzją Stolicy Apostolskiej, przez cały listopad (a nie tylko w oktawie Wszystkich Świętych) będzie można uzyskać odpust zupełny dla wiernych zmarłych za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie zwykłych warunków, tzn.: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., oraz odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
 8. Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, na przykład ze wzglądu na ograniczenia nałożone przez właściwe władze na czas pandemii, aby zapobiec gromadzeniu się wielu wiernych w miejscach świętych, będą mogli uzyskać odpust zupełny pod warunkiem, że duchowo dołączą do wszystkich pozostałych wiernych, wykluczą wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mają zamiar jak najszybciej spełnić trzy zwyczajowe warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencji Ojca Świętego), modląc się przed obrazem Pana Jezusa lub Najświętszej Maryi Panny, odmówią pobożnie modlitwy za zmarłych, na przykład, Różaniec, Koronkę do Bożego Miłosierdzia, lub inne modlitwy za zmarłych, albo podejmą medytacyjną lekturę jednego z fragmentów Ewangelii zaproponowanej w liturgii za zmarłych, albo wypełnią uczynki miłosierdzia poprzez ofiarowanie Bogu cierpień i niedogodności swego życia.
 9. Nasza pamięć o zmarłych jest wyrazem wiary w łączność z tymi, którzy przed nami odeszli do wieczności. Przyjmujemy zgłoszenia na wypominki. Ofiara za jedną osobę – imię i nazwisko – 40 zł., za samo nazwisko np. z rny Wiśniewskich – 50 zł. 
 10. Parafia św. Wojciecha organizuje wyjazd w grudniu do Torunia na kolejną rocznicę powstania Radia Maryja. Zapisy bezpośrednio u ks. Mariusza, wikariusza par. św. Wojciecha w Nasielsku do końca października. Kontakt z ks. Mariuszem  w zakrystii par. św. Wojciecha lub tel. 507 804 236
 11. Znów mamy ograniczenia ilości wiernych w kościołach. W naszym jednorazowo może być obecnych 85 osób. Obowiązkowo maseczki i dystans oraz dezynfekcja przy wejściu i wyjściu. 

 

Porządek nabożeństw

MSZE ŚWIĘTE w NIEDZIELE  I  ŚWIĘTA

8:oo  1
1:oo   17:oo

DNI  POWSZEDNIE

w okresie letnim - 18:oo

Święta Katarzyna

eKAI

Portal Katolickiej Agencji Informacyjnej