ŻYCZENIA BOŻONARODZENIOWE

„Rodzisz się Panie, by niebo dać ludziom, a jako człowiek jednym z nas się stałeś. Oświeć umysły i serca pociągnij Więzią miłości”  to słowa z hymnu brewiarzowego w „Liturgii godzin”.
Kochani Parafianie! Drodzy Goście!
W roku, gdy wraz z całym polskim Kościołem pochylamy się nad tajemnicą eucharystii – wielkiej tajemnicy wiary – życzymy, by święta Bożego Narodzenia, wszystkim nam te prawdę przypominały. Bóg rodzi się w Betlejem – Domu Chleba i rodzi się także nieustannie na ołtarzu w eucharystii. I tu i tu rodzi się z miłości do każdego z nas. Przychodzi, by nas zbawić. Niech napełnia Wasze serce miłością: w czas świąteczny, gdy patrzymy na Jego narodziny się w betlejemskim żłobie i w każdą niedzielę, gdy będzie się rodził dla nas w eucharystii.  Niech Wasze serca będą na tą Bożą miłość otwarte. Niech pozwalają nieustannie rodzić się w nich tej Bożej Dziecinie. A Ona, choć Maleńka, ale jak uczy nas Boże Narodzenie – jest naszym Bogiem i Zbawcą. Niech darzy obficie swoim błogosławieństwem, napełnia serca nieustanną łaską i wspiera we wszelkich dobrych poczynaniach w codziennym życiu. Radosnego świętowania w gronie rodziny – tej najbliższej oraz tej którą stanowimy – parafialnej. Szczęść Boże.
Duszpasterze parafii.

ŻYCZENIA KSIĘDZA BISKUPA MIROSŁAWA MILEWSKIEGO 
NA ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA I NOWY ROK

Kochani Bracia i Siostry!

W kończącym się roku, w którym w naszym Kościele przeżywaliśmy 20. rocznicę beatyfikacji Błogosławionych Płockich Biskupów Męczenników: abp. Nowowiejskiego i bp. Wetmańskiego, składamy głęboki pokłon przed Dzieciątkiem Jezus. 

Niech wielka tajemnica wiary o Synu Bożym, który przyniósł na świat miłość i pokój przenika Wasze życie, daje duchową siłę w przezwyciężaniu codziennych trudności i napełnia nadzieją. Z całego serca życzę Wam Kochani opieki oraz wstawiennictwa Świętej Rodziny. Niech życie Maryi i Józefa będzie najważniejszym drogowskazem każdego dnia. 

Zapewniam o mojej modlitwie i z serca błogosławię: w imię Ojca, i Syna, i Ducha Świętego!
Płock, Narodzenie Pańskie A.D. 2019

† Mirosław Milewski
Wikariusz Generalny

Porządek nabożeństw

MSZE ŚWIĘTE w NIEDZIELE  I  ŚWIĘTA

8:oo  1
1:oo   17:oo

DNI  POWSZEDNIE

w okresie letnim - 18:oo

Święta Katarzyna

eKAI

Portal Katolickiej Agencji Informacyjnej